Защита речевых сигналов в системах мобильной связи с помощью гаммирования
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.20908Ключові слова:
алгоритм шифрування А5, ПВП, мовна інформація, гамування, криптографічна стійкість, регістри LFSR, генератори гаммиАнотація
Розглядаються питання модернізації генераторів гамми алгоритму шифрування А5/1 стандарту GSM. Запропоновані варіанти по поліпшенню властивостей гамми, що генерується, за рахунок збільшення ступенів поліномів, що породжують. Проведений порівняльний аналіз якості тієї, що генерується ПВП оцінними і графічними тестами при використанні алгоритму А5 і його модифікацій
Посилання
- Лесков А. В., Иванов М. А., Мирский А. А., Рузин А. В., Сланин А. В., Тютвин А.Н. Поточные шифры. – М.: КУДИЦ-ОБРАЗ, 2003. – 336 с. – (СКБ – специалисту по компьютерной безопасности)
- Иванов М.А. Криптографические методы защиты информации в компьютерных системах и сетях. – М.: КУДИЦ – ОБРАЗ, 2001 – 386 с.
- Ю.С. Харин, В.И. Берник, Г.В. Матвеев, А.С. Агиевич. Математические и компьютерные основы криптологии: Учеб. пособие / – Мн.: Новое знание. – 2003. – 382 с.
- Петраков А.В. Основы практической защиты информации. – М.: Радио и связь, 1999. – 368 с.: ил.
- Шнайер Б. Прикладная криптология. – М.: Триумф, 2002. – 374 с.
- Чугунков И. В. Система оценки качества генераторов псевдослучайных кодов // Научная сессия МИФИ-2000. т. 1, 577 с.
- Соколов А.В., Степанюк О.М. Методы информационной защиты объектов и компьютерных сетей. – М.: ”Издательство ”Полигон”, 2000.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Вадим Сергеевич Волотка, А. А. Астраханцев, Е. М. Семашко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.