Особенности адекватного математического моделирования динамического поведения роторов в активных магнитных подшипниках газотранспортных и газотурбинных установок
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.21031Ключові слова:
математична модель, динаміка ротора, АМПАнотація
Розглянуто питання побудови адекватних математичних моделей жорстких роторів газотранспортних і газотурбінних установок з активними радіальними і осьовими магнітними підшипниками при різних силових характеристиках. Запропоновані аналітичні моделі можуть бути покладені в основу імітаційних моделей, призначених для проведення розрахунків на динамічну стійкість при різних режимах роботи роторних машин
Посилання
- Официальный сайт фирмы Societe de Mecanique Magnetique S2M (Франция): http://www.s2m.fr
- G. Schweitzer, H. Bleuler and A. Traxler Active magnetic bearings. –Zurich: ETH, 1994. –244 p.
- Maslen E.H. Magnetic bearings. University of Virginia Department of Mechanical, Aerospace, and Nuclear Engineering Charlottesville, Virginia, 2000. –229 p.
- Журавлев Ю.Н. Активные магнитные подшипники: Теория, расчет, применение. –СПб.: Политехника, 2003. –206 с.
- Мартыненко Г.Ю. Магнитные подшипники как упругодемпферные опоры роторов с управляемой жесткостью // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2008. –№47. –С. 111–124.
- Мартыненко Г.Ю. Определение силовых и жесткостных характеристик осевого активного магнитного подшипника при заданном законе управления // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2008. –№36. –С. 133–141.
- Ганиев Р.Ф., Кононенко В.О. Колебания твердых тел. –М.: «Наука», Главная редакция физико-математической литературы, 1976. –432 с.
- Мартыненко Г.Ю. Математическое описание динамического поведения ротора в магнитных подшипниках в зависимости от принятых упрощений (Часть 1. Жесткий ротор) // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2009.
- Мартиненко Г. Вибір способу математичного опису динаміки ротора в комбінованому магнітному підвісі на підставі експериментальних досліджень // Дев’ятий міжнародний симпозіум українських інженерів-механиків у Львові: Праці. –Львів: Кінпатрі Лтд., 2009. –С. 52-53.
- Мартыненко Г.Ю. Уточнение математической модели ротора на ЭМП за счет определения магнитной проводимости зазоров под полюсами с учетом взаимовлияния смещений в радиальном и осевом направлениях // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2006. –№32. –С. 179-192.
- Мартыненко Г.Ю. Построение математической модели полного электромагнитного подвеса ротора с использованием взаимосвязанных магнитомеханических уравнений Рауса // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2007. – №22. –С. 107-126.
- Ходжаев К.Ш. Колебания нелинейных механических систем // Вибрации в технике. –М.: Машиностроение, 1979. –Т.2.–С. 331-347.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Г. Ю. Мартыненко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.