Идентификация параметров математических моделей течения однофазной и двухфазной рабочих сред в элементах энергетических машин
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.21061Ключові слова:
ідентифікація, математична модель, аеродинамічні розрахунки, конденсаціяАнотація
Наведено методику та результати ідентифікації параметрів математичних моделей (ММ) аеродинамічного потоку в елементах енергетичних установок. В подробицях розглянуто проблему ідентифікації по експериментальним даним параметрів ММ пари, що нерівноважно конденсується в проточній частині турбіни
Посилання
- Антипцев Ю.П. Модельно-программный комплекс для решения задач оптимизации и идентификации параметров создаваемых энергетических установок / Ю.П. Антипцев, И.Е. Аннопольская, В.В. Паршин и др. //Пробл. машиностроения. 2004. –7, № 4. – С. 11 – 14.
- Аннопольская И.Е.. Идентификация параметров математических моделей газотурбинных двигателей по результатам испытаний на этапах проектирования и доводи / И.Е. Аннопольская, Ю.П. Антипцев, В.В. Паршин и др. // Пробл. машиностроения. 2004. –7, № 3. – С. 3 – 8.
- Кириллов И. И. Основы теории влажнопаровых турбин / И. И. Кириллов, Р. И. Яблоник – Л.: Машиностроение, 1969.– 264 с.
- Дейч М. Е. Газодинамика двухфазных сред / М. Е. Дейч, Г. А. Филиппов. – М.: Энергия, 1968. – 424 с.
- Салтанов Г. А. Неравновесные и нестационарные процессы в газодинамике однофазных и двухфазных сред. – М.: Наука, 1979. – 286 с.
- Салтанов Г. А. Сверхзвуковые двухфазные течения / Под ред. М. Е. Дейча, В. Ф. Степанчука. – Минск: Высш. шк., 1972. – 480 с.
- Горбунов В. Н. Неравновесная конденсация в высокоскоростных потоках газа / В. Н. Горбунов, У. Г. Пирумов, Ю. А. Рыжов. – М.: Машиностроение, 1984. – 432 с.
- Качуринер Ю. Я. Комплекс программ «Влажный пар» // Тр. НПО Центр. котлотурбин. ин-та. Основные физико-технические проблемы энергооборудования. – СПб, 2003. – 186 с.
- Френкель Я. И. Кинетическая теория жидкости. – М.: Изд-во АН СССР, 1945. – 592 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 И. Е. Аннопольская, А. С. Ковалев, А. А. Тарелин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.