Особенности колебаний лопаточного аппарата ГТД с учетом распределения и локализации напряжений
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.21064Ключові слова:
коливання, лопатковий аппарат, локалізація напруженьАнотація
Проведено дослідження коливань лопатки з монокристалічною структурою та системою каналів, що охолоджуються, у вигляді вихрьової матриц та з пошкодженнями. Оцінено вплив температурного поля та різних пошкоджень на вібраційны характеристики системи
Посилання
- Ножницкий Ю.А., Голубовский Е.Р. Монокристаллические рабочие лопатки высокотемпературных турбин перспективных ГТД // Авиационно-космическая техника и технология, 2006, №9(35) – С.117-123.
- Голубовский Е.Р., Светлов И.Л., Хвацкий К.К. Закономерности изменения аксиальной и азимутальной анизотропии прочностных характеристик монокристаллов жаропрочных никелевых сплавов для лопатки ГТД // Авиационно-космическая техника и технология, 2005, №10(26) – С.50-54.
- Петухов А.Н., Голубовский Е.Р., Басов К.А. Частотные характеристики и формы колебаний монокристаллических образцов и охлаждаемых лопаток турбин с различной кристаллографической ориентацией // Авиационно-космическая техника и технология, 2006, №8(34). – С.50-56.
- Придорожный Р.П., Шереметьев А.В. Особенности влияния кристаллографической ориентации на усталостную прочность монокристаллических рабочих лопаток турбин // Авиационно-космическая техника и технология, 2005, №10(26). – С.55-59.
- Мельникова Г.В., Шорр Б.Ф., Магеррамова Л.А., Протопопова Д.А. Влияние кристаллографической ориентации монокристалла и ее технологического разброса на частотный спектр турбинных лопаток // Авиационнокосмическая техника и технология. 2001, Выпуск 26. – С. 140-144.
- Воробьев Ю.С., Дьяконенко К.Ю., Кулишов С.Б., Скрицкий А.Н. Моделирование колебаний охлаждаемых лопаток газовых турбин // Авиационно-космическая техника и технология. – 2007. – № 9(45). – С. 12-15.
- Шалин Р.Е., Светлов И.Л., Качанов Е.Б. и др. Монокристаллы никелевых жаропрочных сплавов. – М.:Машиностроение, 1997. – 336 с.
- Воробьев Ю.С., Дьяконенко К.Ю., Кулишов С.Б., Скрицкий А.Н. Анализ колебаний лопаток турбомашин с учетом неоднородности материала // Надежность и долговечность машин и сооружений. – 2008. – №30 – С. 41-47.
- Сопротивление материалов деформированию и разрушению. Справочное пособие. Ч. 1 / Под ред. В.Т.Трощенко. Киев: Наук, думка, 1993.-288 с.
- Сиратори М, Миесси Т., Мацусита Х. Вычислительная механика разрушения: Пер. с японск. – М.: Мир, 1986. – 334 с.
- Токарь И.Г., Зиньковский А.П. Исследование влияния повреждений однотипных элементов на колебания регулярных систем // Проблемы прочности. – 2006. - №2. – P. 39-46.
- Воробьев Ю.С., Стороженко М.А. Влияние повреждений на вибрационные характеристики колебаний пакетов лопаток // Надійність і довговічність машин і споруд. – Київ, 2008. - Вип. 30.– С. 48-56.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ю. С. Воробьев, М. А. Чугай, К. Ю. Дьяконенко, В. Н. Романенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.