Фільтрація вхідної інформації в підсистемах технологічного моніторингу систем керування цукровим виробництвом
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.22175Ключові слова:
вейвлет-аналіз, колір шуму, фільтрація часових рядівАнотація
Розглянуті питання, що пов’язані з аналізом та підготовкою вхідної інформації, отриманої у виробничих умовах харчових виробництв, зокрема, в цукровій галузі, для організації ефективних дій в системах керування технологічними процесами. Ці задачі виконуються в рамках підсистем технологічного моніторингу, який передбачає встановлення ситуаційно значущих подій згідно із сценаріями керування. Вирішується проблема фільтрації часових рядів на основі вейвлет-перетворень та методів нелінійної динаміки і хаосу
Посилання
- Ладанюк А.П. Основи системного аналізу. – Вінниця: Нова книга, 2004. – 176 с.
- Галіцин В.К. Системи моніторингу. – К.: КНЕУ, 2000. – 231 с.
- Смоленцев Н.К. Основы теории вейвлетов. Вейвлеты в MATLAB. – М.: ДМК, 2005.
- Петров В.В. То, что вы хотели знать о самоподобном телетрафике, но стеснялись спросить. – М.: МЭИ, ИРЭ, 2003.
- Петерс Э. Хаос и порядок на рынках капитала. Новый аналитический взгляд на циклы, цены и изменчивость рынка. – М.: Мир, 2000. – 333 с.
- Федер Е. Фракталы. – М.: Мир, 1991.
- Шредер М. Фракталы, хаос, степенные законы. Миниатюры из бесконечного рая. − Ижевск: НИЦ « Регулярная и хаотичная динамика». 2001. − 528с.
- Шустер Г. Детерминированный хаос: Введение. − М.: Мир, 1988. – 240 с.
- Перепелица В.А., Тамбиева Д.А., Комиссарова К.А. Исследование R/S-траектории одного временного ряда страхования. − Электронный журнал «ИССЛЕДОВА-НО В РОССИИ», http://zhurnal.ape.relarn.ru/articles/2-004/ 248.pdf.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 В. Д. Кишенько, Є. С. Проскурка
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.