Оцінка пріоритетності варіантів здійснення планованої діяльності за критеріями екологічної безпеки
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.22309Ключові слова:
гідроінженерні роботи, екологічна безпека, експертно-аналітичний метод прийняття рішеньАнотація
Проаналізовано проблему вибору варіанту технології гідроінженерних робіт за критеріями екологічної безпеки. На прикладі оцінки пріоритетності варіантів реконструкції водосховища Відсічне на р. Тетерів показані можливості і переваги запропонованого експертно-аналітичного методу прийняття рішень
Посилання
- Анищенко Л.Я. Методология комплексной оценки воздействия гидротехнического строительства на окружающую среду. //Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. – 2005. – № 6. – С.35-38.
- Анищенко Л.Я. Комплексная оценка воздействия создания глубоководного судового хода в многорукавной дельте. //Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. – 2006. – № 1. – С.29-34.
- Анищенко Л.Я. Управление экологической безопасностью гидроинженерных работ, проводимых с целью развития судоходства. //IV Міжнародна наук.-практ. конф. „Екологічна безпека: проблеми і шляхи вирішення”: Зб. наук. ст. у 2-х т. Т.1. /УкрНДІЕП. – Харків: Райдер. – 20-08. – С. 281-288.
- Анищенко Л.Я., Свердлов Б.С. Особливості оцінки впливу на водну екосистему днопоглиблювальних робіт у різних за класами водних об’єктах. //Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. – 2008. – № 3. – С. 5-12.
- Анищенко Л.Я. Моделирование, прогноз и комплексная оценка воздействия на окружающую среду как система управления экологической безопасностью протяженных гидротехнических сооружений. //Проблеми охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки: Зб. наук. праць. Випуск ХХХ. /УкрНДІЕП. – Харків: Райдер. – 2008. – С. 100-129.
- Романенко В.Д., Оксиюк О.П., Жукинский В.Н., Стольберг Ф.В., Лаврик В.И. Экологическая оценка воздействия гидротехнического строительства на водные объекты.– К.: Наук. думка. – 1990. – 256 с.
- Анищенко Л.Я. Моделирование влияния создания водохранилищ на внутриводоемные процессы. //Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. – 2008. – № 2. – С. 85-89.
- Немировская Н.А., Бреховских В.Ф. и др. Гидроэкология: оценка экологических последствий проведения дночерпательных работ в водных объектах. //Инженерная экология. – 2008. – № 2. – С. 43-52.
- ДБН А.2.2-1-2003. Склад і зміст матеріалів оцінки впливів на навколишнє середовище (ОВНС) при проектуванні і будівництві підприємств, будинків і споруд. – К.: Держкомбударх, Мінекобезпеки України. – 2004. – 19 с.
- Васенко А.Г., Верниченко Г.А. Комплексне планування та управління водними ресурсами. Розд. 2. Комплексне планування та управління водними ресурсами на прикладі басейну р.Тетерів. – К.: Ін-т геогр. НАНУ. – 2001. – С.127-367.
- Анищенко Л.Я. Теоретическое обоснование комбинированного метода принятия решений в задачах многокритериальной комплексной оценки воздействия и управления экологической безопасностью протяженных гидротехнических сооружений. //Восточно-европейский журнал передовых технологий. Харьков. – 2009. – № 2/2 (38). – С. 21-28.
- Саати Т. Принятие решений при зависимостях и обратных связях: Аналитические сети /Науч. ред. А.В. Андрейчиков, О.Н. Андрейчикова. – М.: Изд-во ЛКИ. – 2008. – 360 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Л. Я. Аніщенко, Б. С. Свердлов, Л. А. Пісня
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.