Атомно-силовой микроскоп как инструмент исследования структуры поверхности эритроцитов
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.22346Ключові слова:
атомно-силовий мікроскоп (АСМ), еритроцити, скануванняАнотація
Наведена порівняльна характеристика методів дослідження морфологіі еритроцитів. Описаний принцип роботи атомносилового мікроскопа. Наведені результати дослідження еритроцитів при різних методах фіксації за допомогою атомно-силового мікроскопу
Посилання
- Использование атомно-силовой микроскопии для оценки морфометрических показателей клеток крови / М.З. Федорова, Н.А. Павлов, Е.В. Зубарева [и др.] // Биофизика. – 2008. - № 53. – С. 1014-1018.
- Лабораторные методы исследования в клинике: справочник / [В. В. Меньшиков, Л. Н. Дефекторская, Р. П. Золотницкая и др.]; под ред. В. В. Меньшикова.— М.: Медицина, 1987, – 368 с.
- Ченцов Ю. С. Введение в клеточную биологию: учебник для вузов. – 4-е изд., перераб. и доп. / Ченцов Ю.С. – м.: икц «академкнига», 2004. – 495 с.
- АСМ-исследование клеток сердечно-сосудистой системы и крови. Проблемы и надежды : материалы 4-го Белорусского семинара по сканирующей зондовой микроскопии. Сборник докладов. - Гомель, 2000 г. - с. 44-47
- ‘Holes’ on erythrocyte membrane and its roughness contour imaged by atomic force microscopy and lateral force microscopy/T. Guha, K. Bhattacharyya, R. Bhar [at all]// Current science. – 2002. – T.2, №2 - С. 693-694.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Н. Ю. Гетманенко, Е. Н. Галайченко, Н. Н. Рожицкий
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.