Погрешности частотно-временной синхронизации при использовании сигналов телекоммуникационных геостационарных спутников с учетом модели их перемещения
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.22362Ключові слова:
нутації, частотно-часова синхронізаціяАнотація
Розглянута можливість використання сигналів телекомунікаційних геостаціонарних супутників для звіряння шкал часу та частоти рознесених у просторі атомних еталонів. Описана модель врахування нутацій геостаціонарного супутника, які вносять більш вагомий внесок до канальних похибок синхронізації часу та частоти
Посилання
- Финкельштейн А. М. Фундаментальное координатно-временное обеспечение. Вестник Российской Академии наук, 2007, том 77, М 7, с. 608-617.
- Програма розвитку державної служби єдиного часу і еталонних частот: зб. наук. праць за матеріалами VI міжнар. наук.-техн. конференції ., 14-16 жовтня 2008 р./Держ. комітет України з питань техн. регулюв. та споживч. політики, Націон. наук. Центр «Інститут метрології» [та ін.].- Х.: ХФ ДП “УкрНДНЦ”, 2008. – 350 с.
- Коваль Ю.А. Анализ возможностей метода общего охвата для высокоточной синхронизации стандартов времени и частоты в пределах прямой видимость/Коваль Ю.А, Костыря А.А., Обельченко В.В., Иванова Е.А., и др. – Радиоэлектроника. Информатика. Управление. Науковий журнал. Вип. 1(20)2009. С.21-30.
- Пат. 38167 Украина, МПК51 (2006), G04G 7/00. Спосіб частотно-часової синхронізації просторово рознесених еталонів та стандартів часу і частоти /Нестеренко Г.В., Коваль Ю.О., Іванова О.О., заявник та власник Харківський нац. університет радіоелектр. - № u2008 09468, подано 21.07.2008; опубл. 25.12.2008, Бюл. № 24.
- F. Meyer.1995. One-way time transfer using geostationary satellite TDF2, IEEE Trans. IM,44, 103-106.
- Основы теории полета космических аппаратов / Под ред. Г.С. Нариманова, М.К.Тихонравова. – М.: Машиностроение, 1972. – 608 с.
- Справочное руководство по небесной механике и астродинамике / Под ред. Г.Н. Дубошина. – М.: Наука, 1976.– 862 с.
- Назаренко А.И., Скребушевский Б. С. Эволюция и устойчивость спутниковых систем. – М.: Машиностроение, 1981. – 286 с.
- Бранец В.Н., Шмаглевский И.П. Применение кватернионов в задачах ориентации твердого тела. – М.: Наука, 1970. – 261 с.
- Эскизный проект ”Создание Системы контроля и анализа космической обстановки 1-ой очереди”. Часть 2. Центр контроля космического пространства “Спостереження” ПЗ 2. – Днепропетровск: ГКБ ”Южное”, 1997. – 207 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Александр Алексеевич Костыря, Ю. А. Коваль, Е. А. Иванова, А. А. Ткаченко, В. А. Ямницкий, С. И. Ушаков
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.