Исследование в оболочке MatLAB коммутационных перенапряжений на кабельном присоединении трансформатора с элементами защиты в виде ОПН и RC-цепочки
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.22464Ключові слова:
трансформатор, вакуумний вимикач, зріз струму, комутаційні перенапруження, обмежувач перенапружень нелінійний, захисний RC-ланцюжокАнотація
Складена модель ділянки електричного ланцюга з метою дослідження комутаційних перенапружень. Приведені можливі кратності перенапружень при варіації параметрів електричного ланцюга, умов комутації і використанні захисних засобів
Посилання
- Евдокунин Г.А., Тилер Г. Современная вакуумная коммутационная техника для сетей среднего напряжения. - С.-Петербург: Издательство Сизова М.П., 2002 - 147 с.
- Васюра Ю.Ф., Гавриков В.И., Евдокунин Г.А. Коммутационные перенапряжения на высоковольтных двигателях собственных нужд электростанций // Электротехника. - 1984. - № 12. - С. 4-7.
- Методичні вказівки з вибору обмежувачів перенапруг нелінійних виробництва підприємства «Таврида Електрик» для електричних мереж 6 - 35 кВ, Севастополь 2003.
- Руководство по защите электрических сетей 6-1150 кВ от грозовых и внутренних перенапряжений РД 153-34.3-35.125-99, РАО «ЕЭС России», Москва 1999.
- Евдокунин Г.А., Корепанов А.А. Перенапряжения при коммутации цепей вакуумными выключателями и их ограничение – «Электричество», 1998, №4.
- Безуткин В.В., Евдокунин Г.А., Халилов Ф.Х. Ограничение перенапряжений , возникающих при коммутации индуктивных цепей вакуумными выключателями - «Электричество», 1994, №2
- Кузьмичева К.И., Подъячев В.Н., Шлейфман И.Л. Ограничение перенапряжений при отключении вакуумными выключателями пусковых токов электродвигателей с помощью ОПН – «Электрические станции», 1996, №4.
- Устройство для синхронизированного отключения ВВ/ Зилес Л.Д. и другие. Заявка 93-04 1096 от 20.08.93 на полезную модель с решением о выдаче от 26.11.93.
- В. П. Дьяконов «MATLAB 6.5 SPl/7 + Simulink 5/6. Основы применения.» Серия «Библиотека профессионала», Москва: СОЛОН - Пресс, 2005. 800 С.:
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 С. В. Стариков, В. А. Чевычелов, В. А. Чевычелов, В. И. Гуль, В. И. Гуль
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.