Неканоническое шимми и защита от него
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.2317Ключові слова:
Kоливання, шимі, шинаАнотація
Запропоновано розрізняти завдання канонічного і неканонічного шимі (НКШ). Описано три механізми НКШ, що приводять до інтенсивних поперечно-поступальних коливань коліс шасі. Представлений стенд для спостереження НКШ і запропонована програма захисту від нього
Посилання
- Журавлев В.Ф. Теория явления шимми [Текст]/ В.Ф. Журавлев, Д.М. Климов// Изв. РАН. МТТ. – 2010.- №3. - С.22-29.
- Rill G. Vehicle dynamics. Lecture notes [Текст]/ G. Rill. - Hochschule Re-gensburg University of Applied Sciences, 2008. – 189 p.
- Abzug M.J. Directional stability and control during landing rollout [Текст]/ M.J. Abzug// J. of aircraft. – 1999. - Vol. 36, No 3. - P. 584-590.
- Pacejka H.B. Tyre and vehicle dynamics [Текст]/ H.B. Pacejka. - Butter-worth-Heinemann, 2006. - 642 p.
- Плахтиенко, Н.П. О поперечных колебаниях шасси самолета [Текст]/ Н.П. Плахтиенко, Б.М. Шифрин // Проблемы прочности.- 2002.- №6. С.79-88.
- Шифрин Б.М. Фрикционные неустойчивость и колебания самолета на разбеге/пробеге [Текст]/ Б.М. Шифрин // Восточно-европейский журнал передовых технологий. -2006.- №6/2 (24). С.19-24.
- Шифрин, Б.М. Совместное влияние нелинейностей трения и параметрических возбуждений на колебания пневмоколесных машин [Текст]/Б.М. Шифрин // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. 1/5 (37) 2009. С.7-10.
- Трофимов В.А. Основы проектирования средств гашения поперечных колебаний стоек многоопорного шасси самолетов [Текст]/В.А. Трофимов //Открытые информационные и интегрированные компьютерные технологии: сб. науч. тр./ М-во освіти і науки України, Нац. аерокосм. ун-т ім. М.Є. Жуковського «ХАІ». - Х., 2002.-Вып.13. - С.44-50.
- Rudi H. Problem solved! [Текст] / H. Rudi// Aircraft Eng. – 1990. – Vol. 62, №12. - Р. 2-4.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Борис Меерович Шифрин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.