Оценка частотных параметров модели Тейла-Вейджа в задачах кратко-срочного прогнозирования
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.2362Ключові слова:
Прогнозна модель, сезонність, експоненціальне згладжування, тренд, гармонійна складоваАнотація
Розглянуто задачу оцінки параметрів адитивних сезонних моделей для коротких часових рядів. Дано рекомендації щодо спільного застосування адитивної сезонної моделі експоненціального згладжування і методу «Гусеніца-SSA», ефективність яких підтверджена прикладомПосилання
- Лукашин Ю.П. Адаптивные методы краткосрочного прогнозирования вре-менных рядов: Учеб. пособие. - М.: Финансы и статистика, 2003.-416 с.
- Ханк Д.Э., Уичерн Д.У., Раитс А.Дж. Бизнес-прогнозирование, 7-е издание. : Пер. с англ.– М.: Издательский дом "Вильямс", 2003. – 656 с.
- Кошечкин С.А. Алгоритм прогнозирования объёма продаж в MS Excel – http://www.cfin.ru/finanalysis/sales_forecast.shtml.
- Вартанян В.М., Кащеева В.Ю. Обзор методов прогнозирования по-казателей бизнес-процессов по временным рядам / Економіка та управління підприємствами машинобудівної галузі: проблеми теорії та практики –Харьков: Нац. аэрокосм. ун-т «ХАИ». – 2010. Додаток. Тези доповідей VIII Міжнародної науково-практичної конференції „Сучасні інформаційні технології в економіці та управлінні підприємствами, програмами та проекта-ми. С. 189-191.
- Голяндина Н.Э. Метод "Гусеница", - SSA: анализ временных рядов: СПб.: С. Петербургский гос. Университет, 2004. – 76 с.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Василий Михайлович Вартанян, Юрий Александрович Романенков, Валентина Юрьевна Кащеева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.