Математичне моделювання динаміки руху пасажиропотоків на залізничному вокзалі
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.23949Ключові слова:
залізничний вокзал, динаміка руху пасажиропотоків, колективний інтелектАнотація
В роботі запропоновано удосконалити технологію управління пасажиропотоками на залізничних вокзалах за рахунок математичного моделювання руху пасажирів при здійсненні пересадки з урахуванням особливостей індивідуального характеру поведінки кожного пасажира в потоці виходячи із глобальної мети та локальної інформації (видимість пасажира)
Посилання
- G.K. Still, Crowd Dynamics. PhD Thesis, Mathematics Department, Warwick University, August 2000.
- D.Helbing, I.Farkas, T.Vicsek, Simulating dynamical features of escape panic, Nature, 407(2000), 487-490.
- M. Sabry Hassouna and Aly A. Farag, “Multistencils Fast Marching Methods: A Highly Accurate Solution to the Eikonal Equation on Cartesian Domains,” IEEE Transaction on Pattern Analysis and Machine Intelligence PAMI, vol. 29, no. 9, pp. 1-12, Sep 2007.
- Неітеративні, еволюційні та мультиагентні методи синтезу нечіткологічних і нейромережних моделей: Монографія / Під заг. ред. С.О. Субботіна. – Запоріжжя: ЗНТУ, 2009. – 375 с.
- Berg H.C., Brown D. A. Chemotaxis in escherichia coli analyzed by three-dimensional tracking // Nature, 1972. – №239. – P. 500–504.
- Jur van den Berg, J., Patil, S., Sewall, J., Manocha, D., and Lin, M.: Interactive navigation of multiple agents in crowded environments. In Proceedings of the 2008 Symposium on interactive 3D Graphics and Games (Redwood City, California, February 15 - 17, 2008). I3D ‘08. ACM, New York, NY, 139-147. 2008.
- HUGHES, R. L. 2003. The flow of human crowds. Annu. Rev. Fluid Mech. 35, 169–182.
- Treuille, A., Cooper, S., and Popović, Z. 2006. Continuum crowds. In ACM SIGGRAPH 2006 Papers (Boston, Massachusetts, July 30 - August 03, 2006). SIGGRAPH ‘06. ACM, New York, NY, 1160-1168.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Андрій Володимирович Прохорченко, І. А. Труфанова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.