Heart rate complexity definition using kolmogorov algorithmic complexity method
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2011.2452Ключові слова:
Aлгоритмічна складність за Колмогоровим, динаміка серцевого ритму, нелінійна динаміка, алгоритм стиснення Lempel-Ziv-Welch (LZW)Анотація
Стаття присвячена застосуванню метода алгоритмічного стиснення за Колмогоровим для визначення складності поведінки добового серцевого ритмуПосилання
- Nicolis G., Prigogine I. Exploring Complexity. N.Y.: W.H. Freeman, 1989.
- Pincus SM. Approximate entropy as a measure of system complexity. Proc Natl Acad Sci USA 1991; 88:2297-2301.
- J. Ziv and A. Lempel. A Universal Algorithm for Sequentia Data Compression, "IEEE Transactions on Information Theory, May 1977.
- http://www.cis.udel.edu/~amer/CISC651/lzw.and.gif.explained.html
- Goldberger A.L. Nonlinear dynamics, fractals, cardiac physiology and sudden death. Temporal disorder in human oscillatory systems. Ed. L. Rensing. N.Y., 1986. P. 118.
- Pool R. Is it healthy to be chaotic? Science. 1989. V.243.
- P.604.
- Babloyantz A., Desstexhe A. Is the normal heart a periodic oscillatory. Biol. Cybern. 1988. V. 58. P. 203.
- O. Kyselova, Ie. Nastenko, A. Stankus, V. Yatsenko. The use of characteristics of HR behavior complexity for human organism adaptive properties estimation. Proceedings of the International Conference “Biomedical Engineering”, October 28-29, 2010, P. 53 - 57.
- Kyselova O., Nastenko Ie. Estimation of Heart rate Complexity of Behavior using Different Methods of Nonlinear Dynamics. Proceedings of the Third International Conference “Nonlinear Dynamics - 2010”, September, 21-24, 2010, Kharkov, Ukraine. P. 125 – 128.
- Albinas Stankus, Olga Kyselova, Gintare Jatautaite, Igor Basov. Paros sirdies ritmo simpatines ir parasimpatines saveikos dinamikos indetifikavimo metodas. Proceeding of International Conference “Virtual Instruments in Biomedicine”, (2009), P. 116-122.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Olga Kyselova, Ievgen Nastenko, Maxim Gerasymchuk
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.