Моделювання впливу неоднорідностей на спектральні характеристики вузькосмугових оптичних фільтрів
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.25270Ключові слова:
характеристична матриця, спектральні характеристики, спектр пропускання, неоднорідності показника заломленняАнотація
В роботі розроблено модель та досліджено вплив перехідної області з неоднорідним розподілом показника заломлення на спектральні характеристики вузькосмугових фільтрів в залежності від кута та поляризації. Наведено основні залежності зміни параметрів спектрів пропускання багатошарових інтерференційних структур вузькосмугових оптичних фільтрів при наявності перехідної області.
Посилання
- Yakovlev, P. P., Meshkov, B. B. (1987). Designing interference coatings. Mechanical Engineering, 192.
- McLeod, H. A. (1985). Thin-Film Optical filters. AdaM Hilger. London, 386.
- Krylova, T. N. (1973). Interference coatings. Mechanical Engineering, 224.
- Tikhonravov, A. V., Trubetskov, M. K., Sullivan, B. T., Dobrowolski, J. A. (1997). Influence of small inhomogeneities on the spectral characteristics of single thin films. Appl. Opt., 36 (28), 7188. doi:10.1364/ao.36.007188
- Holovach, J., Mitsa, O. (1997). Modeling spectral characteristics of structures with the layers based on dissociative materials. Book of Abstract 40th. Hungarian conference on Spectrochemisty. Debrecen. Hungary, M25.
- Holovacs, J., Mitsa, A., Mitsa, V. (1999). Computer modelling of characteristics of structures with short periods. Applied Informatics. Eger-Noszvaj (Hungary), 51–57.
- Mitsa, A., Mitsa, V., Ugrin, A. (2005). Modelling of spectral characteristics on inhomogeneous (gradient) antireflective coatings based on chalcogenide glasses. J. Chalcogenide Letters, 2 (1), 5–7.
- Pecko, V. І. (2014). Modeljuvannja prostorovo-poljarizacіjnih parametrіv spektral'nih harakteristik vіdrіzajuchih optichnih fіl'trіv. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 3/5 (69), 32–38.
- Pecko, V. І., Mіca, O. V., Fekeshgazі, І. V. (2014). Modeljuvannja prostorovo-poljarizacіjnih parametrіv spektral'nih harakteristik vuz'kosmugovih optichnih fіl'trіv. Komp’juterna matematika, 1, 37–45.
- Abeles, F. (1950). Matrix method. Аnn.de Physique, 5, 596–640.
- Furman, Sh. (1992). Basics of optics of multiplayer systems. Editions Frontiers, Gif-sur Yvette, 242.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Василь Іванович Пецко, Олександр Володимирович Міца
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.