Моделювання процесів у просторових випадкових полях похибок обсервацій методом оптимальної фільтрації
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2580Ключові слова:
кероване динаміко-стохастичне навігаційне поле, похибка обсервації, безпека мореплавстваАнотація
Розглядаються процеси, що відбуваються в керованому динаміко-стохастичному навігаційному полі морської поверхні на основі моделювання просторових випадкових полів у трьохмірному просторі похибок обсервацій для розрахунку мап полів похибок обсервацій в інтересах прогнозування точності супутникового навігаційного забезпечення безпеки мореплавства.Посилання
- Балакришнан А. Введение в теорию оптимизации в гильбертовом пространстве.– М.: Мир, 1974.– 258 с.
- Беляев В.И., Тимченко И.Е., Ярин В.Д. Статистическое согласование гидрофизических полей.– Мор. гидрофиз. исслед., 1970, № 1, С. 81 – 97.
- Гандин Л.С., Каган В.Л. Статистические методы интерпретации метеорологических данных.– Л., Гидрометеоиздат, 1976.– 280 с.
- Колмогоров А.Н. Основные понятия теории вероятностей.– М.: Наука, 1974.– 82 с.
- Лионс Ж. Оптимальное управление системами, описываемыми уравнениями в частных производных. М., Мир, 1974.– 287 с.
- KALMAN R.E. On partial realization of linear input/output map.– Guillemin Anniv. Vol., Holt, 1970, p. 211 – 234.
- PETERSEN D.P., MIDDLTON D. Sampling and reconstruction of wave-number limited functions in N-dimensional Fuclidean spaces.– Inform. and Contr., 1962, 5, P. 81 – 104.
- SAKAWA Y. Optimal filtering in linear distributed-parameter systems.– Int. J. Control, 1972, 16, № 1, p. 115 – 127.
- TZAFESTAS S.G. State-observer design for linear sequential machines.– Int. J. Systems Sci., 1973, 4, № 1, P. 33 – 41.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергій Юрійович Інфімовський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.