Математическое моделирование стохастического квазистационарного неизотермического режима транспорта природного газа в газотранспортных системах
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2607Ключові слова:
математичне моделювання, квазістаціонарний неізотермічний режим транспорту природного газу, стохастичний підхід, стохастична природа даних, статистична залежністьАнотація
Предметом дослідження даної роботи є проблема моделювання стохастичного квазістаціонарного неізотермічного режиму транспорту природного газу в газотранспортних системах.Посилання
- Евдокимов А.Г., Дубровский В.В., Тевяшев А.Д. Потокораспределение в инженерных сетях, М.: Стройиздат. 1979.
- Тевяшев А.Д., Тимофеева Т.Б., Синельникова О.И. Оценка статистических характеристик расчетных параметров режимов функционирования ЭЭС, в зависимости от статистических характеристик выходных данных // Вестник Харьковского государственного университета сельского хозяйства, по материалам научно–практической конференции «Проблемы энергообеспечения и энерхосбережения а АПК Украины», Харьков. 2001.
- Фихтенгольц Г.М. Курс дифференциального и интегрального исчисления. М.: Наука. 1969.
- Сарданашвили С.А. Расчетные методы и алгоритмы (трубопроводный транспорт газа), М.: ФГУП Изд–во «Нефть и газ» РГУ нефти и газа им. И. М. Губкина. 2005. С 577.
- Нормы технологического проектирования магистральных газопроводов.//Открытое акционерное общество ГазПром, Общество с ограниченной ответственностью «Научно–исследовательский институт природных газов и газовых технологий » ВНИИГАЗ, Москва. 2004.
- Меренков А.П., Сепнова Е.В., Сумароков С.В. и др. Математическое моделирование и оптимизация систем, тепло–, водо–, нефте– и газопотребления, Новосибирск: В.О. «Наука». 1992. 406с.
- Волков И.К., Зуев С.М., Увяткова Г.М. Случайные процессы, М: Издательство МГТУ им Н.Э.Баумана. 1999. С 448.
- Тевяшев А.Д.,Мамедова А.А, Фролов В.А. Стохастическая модель квазистационарного неизотермического режима транспорта природного газа в газотранспортных системах // Автоматизированные системы управления и приборы автоматики №149,Харьков. 2009.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 А.Д. Tевяшев, А.А. Мамедова, В.А. Фролов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.