Використання eлектронного шаблону для розробки нормативних документів системи управління якістю науково-дослідних установ в автоматизованому режимі
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2620Ключові слова:
система управління якістю, науково-дослідна установа, нормативна документація, електронний шаблон, гнучки модулі стандартівАнотація
Запропоновано підхід до розробки нормативних документів (НД) системи управління якістю (СУЯ) науково-дослідних установ (НДУ) рівня «Методика» сфери застосування «Організація і порядок» в автоматизованому режимі за допомогою електронного шаблону (ЕШ).Посилання
- Хімічева Г.І. Процес документування в науково-дослідних установах: вплив на рівень результативності науково-дослідних робот та системи управління якістю / Г.І.Хімічева, С.Н.Лапач, І.В.Лазько // Cхідно-Європейський журнал передових технологій. – 2009. - № 6/3 (42). – с. 26 - 29.
- О концепции автоматизации разработки стандартов на базе вычислительной техники / [Панов В.П., Осипов Б.В., Медведев В.Н.Лорман В.А.] // Стандарты и качество. - 1989. - № 1. - с. 6 - 11.
- Химичева А.И. Автоматизированная система разработки нормативной документации / А.И.Химичева, А.В.Климуха, Н.А. Зенкин // Східно-європейський журнал передових технологій. – 2007.- № 3/5 (27). - c. 23-27.
- Лазько І.В. Автоматизація розробки текстової частини стандартів організації системи управління якістю науково-дослідних установ / I.В.Лазько // Людина – технології – середа. Стандартизація, сертифікація та управління якістю. Теорія та практика: I міжнародна науково-практична конференція, 15-19 вересня 2009 р.: тези доповіді. – м.Судак, Україна, 2009. – с. 25 - 28.
- Осипов Б.В. Математические методы и ЭВМ в стандартизаци и управлении качеством / Б.В.Осипов, Е.А.Мировская.- М.: Изд-во стандартов, 1990.-168 с.
- Калашников И.Н. Разработка стандартов на продукцию с использованием моделирования на ЭВМ / И.Н.Калашников, Л.С.Лишмачева // Автоматизи-рованное составление текстов стандартов с использованием типових форм. Сб. статей. – 1985. – Вып. 56. – С.89-95.
- Медведев В.Н. Разработка стандартов на продукцию с использованием моде-лирования на ЭВМ // Использование методов моделирования при проекти-ровании систем стандартов. Сб. науч. трудов. – 1985. – Вып. 56. – С. 97-105.
- Національна стандартизація. Правила побудови, викладення, оформлення та вимоги до змісту нормативних документів: ДСТУ 1.5:2003. - [Чинний від 2003-07-01]. - К.: Держспоживстандарт України, 2003. - IV, 56 с. - (Національний стандарт України).
- Системи управління якістю. Вимоги (ISO 9001:2005, ІDT): ДСТУ ISO 9001:2008. - [Чинний від 2009-09-01]. - К.: Держспоживстандарт України, 2009. - IV, 50 с. - (Національний стандарт України).
- Національна стандартизація. Правила побудови, викладання, оформлення, погодження, прийняття та позначення технічних умов: ДСТУ 1.3:2004. - [Чинний від 2005-01-01] - К.: Держспоживстандарт України, 2005. - IV, 11 с. - (Національний стандарт України).
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 І.В. Лазько
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.