Тривимірне моделювання багатоопераційного верстата моделі СВМ1Ф4 в середовищі КОМПАС 3D
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.26250Ключові слова:
верстат, 3D-модель, шпиндель, жорсткість, черв'як, поворотний стіл, беззазорна передачаАнотація
Розглянуті питання створення 3D-моделей металорізального верстата фрезерно-сведлильно-розточного типу за допомогою сучасної САПР КОМПАС з повним використанням ії функціональних можливостей і максимальним використанням прикладних бібліотек. Дослідження жорсткості шпиндельного вузла верстата реалізовано в модулі АРМ FEM, інтегрованого в КОМПАС за допомогою метода кінцевих елементів.Посилання
- Fahlbusch, K., Roser, T. (1995). Dynamic Modeling for Three Dimensional Computer Aided Design. Hewlett Packard Journal, 421.
- Stark, J. (2007). Managing CAD/CAM. Manufacturing and Engineering Series. McGraw Hill, 573.
- Grower, M. (2006). CAD/CAM. Computer Aided Design and Manufacturing. Pearson Education, 512.
- Ganin, N. V. (2012). Trekhmernoe modelirovanie v KOMPAS-3D. Moscow: DMK, 776.
- Khomyakov, V. S., Kochinev, N. A., Sabirov, F. S. (2011). Modelirovanie i eksperimentalnoe issledovanie dinamiki kharakteristik shpindelnogo uzla. Izvestiya Tulskogo Gosudarstvenogo universiteta. Tekhnicheskie nauki, 3, 251–258.
- Push, A. V. (1992). Shindelnie uzli. Kachestvo I Nadezhnost. Moscow: Mashinostroenie, 228.
- Pronikov, A. S., Borisov, E. I., Bushuev, V. V. (1995). Proektirovanie metalorezhushchikh stankov I stanochnikh system: Spravochnik-uchebnik. V 3-kh t. Vol. 2., Part 1. Raschet I konstruirovanie uzlov I elementov stankov. Moscow: Mashinostroenie, 371.
- Balmont, V. B. (1987). Rascheti visokoskorostnikh shpindelnikh uzlov. Moscow: VNITEMR, 52.
- Ganin, N. V. (2011). Proektirovanie I vichislenie prochnosti v systeme KOMPAS-3D v.13. Moscow: DMK, 521.
- Zamry, A. A. (2007). Praktichesky uchebny kurs CAD/CAE АРМ WinMachine. Uchebno-metodicheskoe posobie. Мoscow: Izd-vo АPМ, 144.
- Krol, O., Sukhorutchenko, I. (2013). 3D-modeling and optimization spindle’s node machining centre SVM1F4. Comission of Motorization and Power Industry of Agriculture, 13, 114–126.
- Krol, O., Osipov, V. (2013). Modeling of construction spindle’s node machining centre SVM1F4. Comission of Motorization and Power Industry of Agriculture. Vol.13. Lublin, 108–114.
- Krol, O., Sukhorutchenko, I. (2014). 3D-modeling rotary table of machining centre SVM1F4. Comission of Motorization and Power Industry of Agriculture. Vol.14. Lublin, 132–144.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Олег Семенович Кроль, Иван Александрович Сухорутченко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.