Методи чисельної мінімізації у моделях аналізу даних
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2656Ключові слова:
градієнтний метод, мінімізація, метод двоїстих напрямківАнотація
Побудовано модифікації методів мінімізації функцій багатьох змінних. Введення параметрів та додаткової інформації про властивості функції дозволяє адаптувати процес обчислень. Доведено умови збіжності та отримано оцінки швидкості.Посилання
- Нікольський Ю.В. Невизначеність та надлишковість даних у моделі процесу їх аналізу / Ю.В.Нікольський // Східно-Європейський журнал передових технологій. – Харків, 2009. – № 6/2 (42). – С. 27-31.
- Хайкин С. Нейронные сети: полный курс/ Хайкин С. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2006. – 1104 с.
- Нікольський Ю.В. Генетичні алгоритми в екстремальних задачах/ Ю.В.Нікольський, Ю.М. Щербина // Вісн. Львів. ун-ту. Сер.: Прикладна математика та інформатика. – 2000. – Вип. 2 . – С. 191-208.
- Режим доступу: – http://ru.wikipedia.org/wiki/Алгоритм_Левенберга_—_Марквардта.
- Пшеничный Б.Н. Численные методы в экстремальных задачах / Пшеничный Б.Н., Данилин Ю.М. – М.: Наука, 1975. – 320 c.
- Канторович Л.В. О методе наискорейшего спуска/ Канторович Л.В.// дан СССР. – 1947. – Вип.56. – С. 235-236.
- Бирман М.Ш. Некоторые оценки метода скорейшего спуска/ Бирман М.Ш // УМН. – 1950. – Вип. 5, №3. – C. 152-155.
- Алексеев В. И. Градиентный метод поиска экстремума с вычислением коэффициента овражности / Алексеев В. И. // Автом. и вычисл. техника. – 1976. – №3. – С.43-46.
- Фридман В.М. О сходимости методов типа наискорейшего спуска / Фридман В.М. // УМН. – 1962. – Вип.17, №3. – С.201-204.
- Сафро В.М. О скорости сходимости некоторых градиентных методов/ Сафро В.М. // ЖВМ и МФ. – 1976. – №2, вип.16. – С. 496-499.
- Поляк Б.Т. Градиентные методы минимизации функционалов / Поляк Б.Т. // ЖВМ и МФ. – 196З. – Вип.3, №4. – С.643-654.
- Гельфанд И.М. Принцип нелокального поиска в задачах автоматической оптимизации / Гельфанд И.М., Цетлин М.Л. // ДАН СССР. – 1961. – Вып. 137. – С.295-298.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ю.В. Нікольський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.