H∞ оптимизация ПИД управления выращиванием крупногабаритных монокристаллов
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2659Ключові слова:
робастний синтез, норма H∞, ПІД регулятор, сцинтиляційний монокристалАнотація
У статті розглянуто алгоритм синтезу робастного ПІД регулятора з використанням норм передаточних функцій замкнених систем в просторі Харді. Алгоритм може бути використаний для підвищення ефективності управління технологічним процесом, при цьому оцінювання параметрів моделі об’єкта управління здійснюється на основі даних нормальної експлуатації.Посилання
- Поляк Б.Т., Щербаков П.С. Робастная устойчивость и управление. – Москва: «Наука», 2002 – 304 с.
- Рост кристаллов / [Горилецкий В. И., Гринев Б. В., Заславский Б. Г. и др.]. – Харьков: АКТА, 2002. – 535 с.
- Суздаль В.С. Параметрическая идентификация VARMAX моделей процесса кристаллизации крупногабаритных монокристаллов / В. С. Суздаль, Ю. М. Епифанов, А. В. Соболев, И. И. Тавровский // Нові технології. Науковий вісник Кременчуцького університету економіки, інформаційних технологій і управління. – 2009. – №4(26). – С. 23–29.
- Grimbele M.J. H∞ controllers with a PID structure / M. J. Grimbele // Trans. ASMEJ. Dynam. Syst. Meas. Control. – 1990. – Vol. 112. – P. 325 – 330.
- Chen B.S. A genetic approach to mixed H H 2 / ∞ optimal PID Control / B. S. Chen, Y. M. Chiang, C. H. Lee // IEEE Control System Magazine. – 1995. – Vol. 15. – P. 51–56.
- Ho W. K. Tuning of PID controllers based on gain and phase margin specifications / W. K. Ho, C. C. Hang, L. S. Cao // Automatica. – 1995. – 31(3). – P. 497–502.
- Broyden C.G. The Convergence of a Class of Double-Rank Minimization Algorithms / C. G. Broyden // Journal Inst. Math. Applic. – 1970. – Vol. 6. – P. 76–90.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 В.С. Суздаль, А.В. Соболев, И.И. Тавровский
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.