Динамічні задачі взаємодії одиночного колісного рушія з сипучим ґрунтом з врахуванням буксування
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2672Ключові слова:
пневматична шина, сипучий грунт, прохідністьАнотація
У статті представлено результати дослідження факторів, які викликають коливальні процеси в контакті шини з ґрунтом. Запропонована математична модель взаємодії одиночного колісного рушія з сипучим ґрунтом. Наведено результати експериментальних досліджень процесу взаємодії моделі пневматичної шини з сипучим ґрунтом.Посилання
- Кошарный Н.Ф. Технико-эксплуатоционные свойства автомобилей высокой проходимости. – К., Вища школа, 1981. – 208 с.
- Лысенко М.П. Состав и физико-механические свойствгрунтов. Изд. 2-е, перераб. и доп. – М.: Недра, 1980. – с. 272.
- Беккер М.Г. Введение в теорию систем местность-машина: Пер. с англ. – М.: Машиностроение, 1973. – 520 с.
- В.Л. Вейц Нелинейные задачи динамики и прочности машин. – Л.:Изд-во Ленингр. ун-та, 1983.
- Говорущенко Н.Я., Туренко А.Н. Системотехника транспорта (на примере автомобильного транспорта).изд. 2-е перераб. и доп. – Харьков: РИО ХГАДТУ, 1999. – 468с.
- А.А. Енаев, Ю.М. Глазырин, В.П. Шалдыкин, Н.Н. Яценко Упругость и демпфирование шин при совместном радиальном и тангенциальном нагружении. – Автомобильная промышленность №7. 1982.
- І.Г. Грабар, Є.Г. Опанасюк, Д.Б. Бегерський Динаміка дискретно-перервного руху моделі пневмошини на сипучому грунті. // Вісник Східноукраїнського національного університуту імені Володимира Даля. – 2008. - №7 (125) частина 2. – С. 48 – 52.
- І.Г. Грабар, Є.Г. Опанасюк, М.М. Можаровський, Д.Б. Бєгєрський, О.Є. Опанасюк Методологія дослідження процесу взаємодії моделі протектора пневматичної шини з ґрунтом // Вісник ЖДТУ. – 2006. – № 3 (38) / Технічні науки. – С. 11 – 19.
- І.Г. Грабар, Є.Г. Опанасюк, Д.Б. Бегерський. Програмно – апаратний комплекс для дослідження взаємодії моделі пневматичної шини з ґрунтом. // Вісник ЖДТУ. – 2007. – № 1 (40) / Технічні науки. – С. 15 – 22.
- І.Г. Грабар, Є.Г. Опанасюк, Д.Б. Бегерський. Дослідження пружних властивостей пневматичної шини // Вісник ЖДТУ. – 2008. – № 1 (44) / Технічні науки. – С. 26 – 33.
- І.Г. Грабар, Є.Г. Опанасюк, Д.Б. Бегерський. Порівняльний аналіз пружних властивостей шин різних конструкцій. // Вісник ЖДТУ. – 2008. – № 3 (46) том 2 / Технічні науки. – С. 106 – 111.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Д.Б. Бегерський
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.