Преимущества ферментативной обработки при создании целлюлозосохраняющих способов подготовки льняной ровницы
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2675Ключові слова:
ферменти, поліферментна композиція, підготовка, лляна мичка, амілолітичні ферменти, протеолітичні ферментиАнотація
В статті представлені данні по підбору поліферментної композиції, описано вплив поліферментної системи на якість підготовки лляної мички та залежність фізико – механічних показників від способу підготовки льноволокна у порівнянні з дією індивідуальних ферментів.Посилання
- А.В.Чешкова Ферменты и технологии для текстиля, моющих средств, кожи, меха: Учебное пособие ГОУВПО «Ивановский государственный химико-технологический университет» Иваново 2007 -289с.
- И.В.Шигаева, Н.Р.Туркина, И.И.Шамолина. Экологические аспекты применения ферментных обработок при облагораживании льняной пряжи. Техника и технология «ТП» №4,2002. с. 27 – 28.
- Чешкова А.В., Кузьмин А.П., Пискарева И.Л. Экологии беления льносодержащих текстильных материалов // Изв. Вузов. Технология текстильной промышленности. -2004. -№1 (276). – С. 52-57.
- Чешкова А.В., Шибашова С.Ю.,Кузьмин А.П. Бесхлоритная технология беления льносодержащих текстильных материалов.// Изв. Вузов. Технология текстильной промышленности. -2002. -№4-5 (286). – С. 75-78.
- Чешкова А.В. Экологические аспекты применения биохимических процессов в технологии отделки текстильных материалов // Изв. Вузов. Технология текстильной промышленности. -2005. -№1 (282). – С. 69-72.
- А.Синицын, Г.Кричевский Энзимные биотехнологии в отделке текстиля // Текстильная промышленность. -2006. - №6. – С 22-26.
- Сафонов В.В. Современные направления в хим. технологии текстильных материалов//Текстильная промышленность.-2002.- №6.-С 29-32.
- Чешкова А.В., Кундий С.А., Шибашова С.Ю. Ферментативная расшлихтовка в подготовке льняных тканей // Текстильная промышленность. -1999г. -№1. -С.13.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Л.В. Голованова, Е.В. Скропышева, Л.В. Салеба
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.