Дослідження геомеханічних процесів, що відбуваються навколо соляної камери при її закладці методом математичного моделювання
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2681Ключові слова:
геомеханічні процеси, соляна камера, відходи содового виробництваАнотація
Описана методика дослідження геомеханічеських процесів в соляній камері при закладці твердих відходів содового виробництва шляхом математичного моделювання. Завдяки отриманій моделі, можна прогнозувати зсуви без закладки і з проведенням закладних робіт в підземні порожнини.Посилання
- Ткач Г.А., Шапорев В.П., Титов В.М. Производство соды по малоотходной технологии.– Харьков: ХГПУ, 1998.– 429 с.
- Декл. патент №35317 А Україна, МПК 7 B65G5/00, E21F 17/16. Спосіб закладки твердих відходів содових виробництв в підземних соляних камерах / Шестопалов О. В., Цейтлін М. А., Райко В. Ф., Надрук. 10.09.2008, Бюл. № 17.
- Норри Д., де Фриз Ж. Введение в метод конечных элементов: Пер. с англ.— М.: Мир, 1981. — 304 с.
- Агапов В.П. «Метод конечных элементов в статике, динамике и устойчивости пространственных тонкостенных подкрепленных конструкций». Уч. пос./ М; Изд. АСВ, 2000,-152 с.
- Описание поведения материалов в системах автоматизированного инженерного анализа А.Ю. Муйземнек Учебное пособие / Пенза ИИЦПГУ 2005, -157с.
- Протодьяконов М.М., Тедер Р.И., Ильницкая Е.И. и др. Распределение и корреляция показателей физических свойств горных пород: Справочное пособие. – М.: «Недра» – 1981. – с. 185-187.
- СНиП 2.02.01-83 (Основания зданий и сооружений).
- СНиП 2.01.09-91 (Здания и сооружения на подрабатываемых территориях и посадочных грунтах).
- Черняк И.Л. Повышение устойчивости подготовительных выработок. – М.: Недра, 1993. – 256с.
- SPSS для Windows. Руководство пользователя SPSS, Книга 1. - М.: Статистические системы и сервис. 1995.
- Практикум по теории статистики: Учебное пособие / Сидорова А.В., Леонова Н.В., Масич Л.А., и др. – Донецк: ДонНУ, 2003. с. 220-236.
- Математическая статистика: Учебник / Иванова В.М., Калинина В.Н., Нешумова Л.А. и др. – М.: Высш. школа, 1981. – с. 364-365.
- Рыжов П.А. Математическая статистика в горном деле: Учебное пособие. – М.: Высш. школа, 1973. – 286с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 О.В. Шестопалов, М.А. Цейтлін, В.Ф. Райко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.