Разработка информационной технологии оценки качества высшего образования на уровне ВУЗа
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2729Ключові слова:
якість освіти, вищий навчальний заклад, інформаційна технологія, кваліметрична оцінка, програмне забезпеченняАнотація
Пропонується інформаційна технологія оцінки якості вищої освіти, що складається з двох етапів: розробка методики оцінки якості та її застосування. Розглянуто підхід до визначення важливості показників якості на основі експертного методу. Розроблено моделі варіантів використання та архітектура програмного забезпечення.Посилання
- Исследование существующих моделей систем качества образовательных учреждений [Электронный ресурс] / Режим доступа: www/ URL: http://quality.edu.ru/quality/sk/deskr/modeli/379/ — 10.12.2004 г. — Загл. с экрана.
- Качалов В. А. Возможность применения стандартов ИСО серии 9000 для квалиметрического мониторинга ВУЗов [Текст] // Стандарты и качество. – 2000. – №11. – C. 82-91.
- Гуськова Н., Макарин Н., Салимова Т. Мониторинг качества образования [Текст] // Стандарты и качество. – 2000. – № 5.– С. 86-88.
- Качалов В. А. Возможность применения стандартов ИСО серии 9000 для квалиметрического мониторинга ВУЗов [Текст] // Стандарты и качество. – 2000. – №11. – C. 82-91.
- Азгальдов Г. Г. Общие сведения о методологии квалиметрии [Текст]// Стандарты и качество. – 1994. – № 11.– С.15-19.
- Саати Т.Л. Принятие решений: метод анализа иерархий [Текст] – М.: Радио и связь, 1993. – 314 с.
- Федюкин В. К. Основы квалиметрии: Управление качеством продукции [Текст] – М.: МГИУ, 2004. – 218с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ольга Юрьевна Чередниченко, А.А. Алимова, И.В. Лютенко, С.И. Ершова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.