Математическое моделирование динамики засорения околоземных орбит
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2747Ключові слова:
адаптована математична модель, об’ємно-розподілений об’єктАнотація
Розроблено метод практичного розрахунку швидкості та концентрації елементів у кожній точці простору в кожен момент часу як розв’язання рівнянь механіки у спеціально вибраній системі координат. Шляхом послідовного застосування спеціально доведених теорем обґрунтовані можливість та методика побудови спеціальних систем координат.Посилання
- Литвиненко Л.Н. Современное состояние проблемы космического мусора / Л.Н.Литвиненко // Проблемы управления и информатики, 2003. – №3. – С. 117-119.
- Современные глобальные изменения природной среды: в 2 т. / [отв. ред. Касимов Н.С., Клиге Р.К.]. – М.: Научный мир, 2006. – Т.2. – 2006. – 776 с.
- Рашевский П.К. Риманова геометрия и тензорный анализ / П.К.Рашевский. –М.: Наука, 1967. – 340 с.
- Ландау Л.Д. Теоретическая физика: [уч. пособие в 10 т.]. Т.6. Гидродинамика / Л.Д.Ландау, Е.М.Лифшиц. – 3-е изд. перераб. – М.: Наука. Гл.ред.физ.мат.лит., 1986. – 736 с.
- Пилькевич И.А. Моделирование облаков техногенного происхождения в околоземном космическом пространстве: монография / И.А.Пилькевич. – К.: Наукова думка, 2006. – 112 с.
- Эльсгольц Л.Э. Дифференциальные уравнения и вариационное исчисление / Л.Э.Эльсгольц. – М.: Наука, 1969. – 424 с.
- Манойлов В.П. Дистанційне зондування Землі із космосу: науково-технічні основи формування й обробки видової інформації: монографія / В.П.Манойлов, В.В.Омельчук, В.В.Опанюк. – Житомир: ЖДТУ, 2008. – 384 с.
- Анго А. Математика для электро и радиоинженеров / А.Анго; [пер. с франц. под ред. К.С.Шифрина]. – М.: Наука. Гл.ред.физ.мат.лит., 1965. – 779 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Игорь Анатольевич Пилькевич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.