Інформаційна технологія обробки слабоконтрастних зображень у просторі еліпсометричних параметрів стокса
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.27667Ключові слова:
слабоконтрастне зображення, еліпсометричні характеристики, модуляційне перетворення, нормування, ортогоналізація, сингулярне перетворенняАнотація
Досліджено інформаційні можливості нового методу для обробки та виділення об’єктів інтересу на слабоконтрастних зображеннях, який базується на проведенні віртуальних аналогій з методами фізичних вимірів і розгляду в якості інформативних параметрів простору еліпсометричних параметрів Стокса. Приведено результати перевірки працездатності методу на зображеннях різної фізичної природи (геофізичне поле, космознімок, томограма).
Посилання
Shovengerdt, R. A. (2010). Distancionnoe zondirovanie. Modeli i metody obrabotki izobrazhenij. Moscow: Tehnosferab, 560.
Kalender, V. A. (2006). Komp'juternaja tomografija. Osnovy, tehnika, kachestvo izobrazhenij i oblasti klinicheskogo ispol'zovanija. Moscow: Tehnosfera, 334.
Gonsales, R., Vuds, R. (2006). Cifrovaja obrabotka izobrazhenij. Moscow: Tehnosfera, 1070.
Jane, B. (2007). Cifrovaja obrabotka izobrazhenij. Moscow: Tehnosvera, 583.
Forsajt, D., Pons, Zh. (2004). Komp'juternoe zrenie: sovremennyj podhod. Moscow; SPb.; Kiev: Vil'jams, 926.
Kinoshenko, D., Mashtalir, V., Yegorova, E., Shlyakhov, V.; Wei, C.-H. Li, Y. (Ed.) (2010). Metrical Properties of Nested Partitions for Image Retrieval. Machine Learning Techniques for Adaptive Multimedia Retrieval: Technologies Applications and Perspectives, 18–49.
Kondrat'ev, A. A., Tishhenko, I. P. (2012). Ispol'zovanie graficheskih vychislitelej v processah obrabotki i raspoznavanija izobrazhenij. Aktual'nye problemy raketno-kosmicheskogo priborostroenija i informacionnyh tehnologij». Mosow: Radiotehnika, 92.
Staren'kij, V. P., Aver'janova, L. A., Vasil'ev, L. L. (2012). Primenenie metodov konturnoj segmentacii tomogramm dlja usovershenstvovanija topometricheskoj podgotovki konformnoj luchevoj terapii. Vestnik NTU «HPI». Serija: Informatika i modelirovanie, 62 (968), 194–199.
Abakumov, V. G., Antoshhuk, S. G., Krylov, V. N. (2008). Bazovye metody obrabotki biomedicinskih zobrazhenij. Jelektronika i svjaz', Part 2, 53–58.
Udovik, I. M., Ahmetshina, L. G., Ahmetshin, A. M. (2010). Samoorganizujushhijsja interferencionnyj metod segmentacii slabokontrastnyh izobrazhenij. Iskusstvennyj intellekt, 3, 427–431.
Ahmetshina, L. G., Udovik, I. M. (2011). Fazovaja segmentacija mul'tispektral'nyh slabokontrastnyh izobrazhenij. Iskusstvennyj intellekt, 3, 200–206.
Udovik, I. M. (2011). Samoorganizujushhijsja interferencionnyj metod fazovoj segmentacii mul'tispektral'nyh izobrazhenij. Informacionnye tehnologii i bezopasnost' v nauke, tehnike i obrazovanii INFOTEH-2011. Sevastopol', 164.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ирина Михайловна Удовик
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.