Розробка аналітичних моделей оптимізації запасів інформаційної системи логістики підприємства
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.27746Ключові слова:
інформаційна система, логістичні процеси, математичні моделі управління запасами, оптимізація, затратиАнотація
Досліджено причини низької ефективності основних моделей складської логістики. Проаналізовано побудову моделі управління запасами без дефіциту. Побудовані уточнені математичні моделі для інформаційної системи логістики підприємства. Розроблений алгоритм визначення оптимальної кількості транспортних засобів для доставки партії продукції. Визначені умови застосування моделі з вартістю замовлення, що залежить від об’єму партії.
Посилання
Alesinskaya, T. V. (2002). Ekonomiko-matematicheskie metody i modeli. Taganrog: Izdatelstvo TRTU, 153.
Krikavskiy, E. (2004). Logistika. Dlya ekonomistiv. Lviv: Vidavnictvo Nacionalnogo universitetu „Lvivska politehnika”, 448.
Nievergelt, Y. (1989). Mathematics in business administration. Boston: Richard D. Irwin, Inc., 496.
Lotfi, V., Pegels, C. C. (1991). Decision support systems for production and operations management (DSSPOM). Boston: Richard D. Irwin, Inc., 359.
Dzuba S. A. (2011). Upravlenie zapasami: verna li formula Wilsona? Menedzchment v Rossii i za rubezchom, 4, 3-12.
Sterligova, A. N. (2005). O suguboi praktichnosti formuli Wilsona. Logistik & sistema, 4-5, 42–52, 56–61.
Wilson, R. H. (1934). A Scientific Routine for Stock Control. Harvard Business Review, 13, 116–128.
Tektov, D. A. (2003). Dinamicheskie I statisticheskie modeli upravleniya zapasami v roznichnoi torgovle. Sankt-Peterburzchskii gosudarstveniy universitet, 159.
Gamkrelidze, L. I., Gamkrelidze, E. L. (2009). Logistika. Teoriya i praktika. Мoscow: MGIU, 279.
Solyanik, L. G. (2006). Optimizatsiya parametriv upravlinnya tovarno-materialnimi zapasami na promislovomu pidpriemstvi. The Economic Messenger of the NMU, 1, 16–24.
Sterligova, A. N. (2005). Optimalniy razmer partii ili Zagadochnaya formula Wilsona. Logistik & sistema, 2, 64–69.
Meschankin, А. (2005). Umeete li vi primenyat formulu Wilsona? Logistik & sistema, 2, 37–42.
Lukinskiy, V. S., Tsvirinko, I. A. (2001). Varianti resheniya logisticheskoy zadachi opredeleniya optimalnogo razmera zakaza. Organizatsiya mezhdunarodnih i vnutrennih perevozok s primeneniem printsipov logistiki. SPb. : SPbGIEU, 228.
Kotlyarova, V. G. (2010). Razrabotka modeli opredelrniya optimalnoy partii postavok v usloviyah neprepyvnogo proizvodstva (na primere koksohimicheskoy podotrasli). Ekonomika rozvitku. Kharkiv : KHNEU, 1 (53), 96–99.
Kozhamkulova, Zh. Zh. (2012). Rozrobka modeli i metodov informatsionnoy sistemi analiza i prinyatiya resheniy v agrobiznese. PhD : 6D070300 – Informatsionnie sistemi. Almati, 97.
Eddous, M., Stensfild, R. (1997). Metody prinyatiya reshenii. M.: Audit, UNITI, 590.
Nestorenko, A. V. (2007). Alternativniy podhod k postroeniyu EOQ modeli upravleniya zapasami. Upravlinnya ekonomikoyu rekreaciynih teritoriy, galuzey i pidpriemstv. Donetsk: OOO „Yugo-Vostok, Ltd”, 270–276.
Feklisov, G. I. (1981). Matematicheskie metody optimalnogo raspredeleniya resursov v ekonomicheskih sistemah. Moscow: MESI, 116.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Александр Васильевич Несторенко, Анатолий Павлович Слесаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.