Розробка системи діагностики демпфірувальних характеристик гасників коливань рухомого складу
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.27818Ключові слова:
інформаційно-вимірювальна система, діагностика, рухомий склад, логарифмічний декремент затухання, демпфіруванняАнотація
В роботі описано розроблену авторами інформаційно-вимірювальну систему діагностики демпфірувальних характеристик гасників рухомого складу. Наведено методику проведення випробувань по визначенні демпфірувальних характеристик та алгоритми розрахунку параметрів демпфірування. Представлено результати апробації системи в ході випробувань локомотиву ЧС-8 та пасажирського вагону.
Посилання
UIC 518. (2009). Testing and approval of railway vehicles from the point of view of their dynamic behaviour – Safety – Track fatigue – Ride quality. Paris: International Union of Railways, 4th edition, 129.
EN 14363. (2005). Railway applications – testing for the acceptance of running characteristics of railway vehicles - testing of running behavior and stationary tests, European Standard. Brussels: Management Centre, 113.
Azovtsev, Y. A. (2010). Vibration diagnostics experience of rolling stock in the JSC "Russian Railways". 10th European Conference on Non-Destructive Testing, 1–20.
A program and a method of stationary tests to reset from the wedges of rolling stock (2013). Kyiv: SSRC UZ, 22.
Pourazady, M. Measurement of Structural Damping and Equivalent Mass of a Vibrating Beam. The University of Toledo. Available at: http://www.eng.utoledo.edu/mime/faculty_staff/faculty/mpouraza/MIME3360/lecture3s11.pdf
Worth, J. B., Lee, J. H., Davidson, B. (2004). Experimental determination of modal damping from full scale testing. Vancouver, B. C., Canada.
Borodkin, N. N. (2009). The dynamic characteristics of the structural elements of mining equipment based on composites with jelly containing waste. Proceedings of the Tula State University. Natural science, 1, 193–200.
Fedosov, V. P., Nesterenko, A. K. (2007). Digital signal processing in LabVIEW. Moscow: DMK Press, 256.
Hutnikov, V. S. (1990) Filtration of measurement signals. Lininhrad: Energoatomizdat, 192.
Bendat, J., Piersol, A. (1989). Random data – Analysis and Measurement Procedures. Moscow: Mir, 540.
Babak, V. P., Handetskyi, V. S., Shrufer, E. (1999). Signals processing. Kyiv: Lybid, 496.
Inman, D. J. (2007). Engineering Vibration. Hardcover.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Володимир Станіславович Єременко, Петро Анатолійович Шегедін, Антон Володимирович Переїденко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.