Прогнозирование режимов вращающегося срыва в ступени осевого компрессора с учетом формирования профильного и торцевого пограничных слоев
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2786Ключові слова:
компресор, примежевий шар, обертовий зрив, характеристики, експеримент.Анотація
На підставі варіаційного принципу максимуму потоку механічної енергії за допомогою методу малих обурень розроблен критерій переходу осьового компресорного рівня до режимів обертового зриву з врахуванням особливостей формування профільного і торцевого примежевих шарів.Посилання
- Коваль В. А., Ковалева Е.А., Литвинов Е.В. Анализ возможности применения трехмерного пакета ANSYS CFX для проведения численного эксперимента на компрессорных ступенях// Компрессорная техника и пневматика. – М.: 2009, – №8. – С.19–23.
- Ершов В.Н. Ершов В.Н. Неустойчивые режимы турбомашин (вращающийся срыв). – М.: Машиностроение, 1966. - 179 с.
- Основы проектирования газотурбинных двигателей и установок / Б.П. Васильев, В.А. Коваль, В.В. Канаков, В.В. Романов и др. – Харьков: Контраст, 2005. – 375 с.
- Марков Н.М. Теория и расчет лопаточного аппарата осевых турбомашин: М.: Машиностроение,1966. – 239 с.
- Шлихтинг Г. Теория пограничного слоя. – М.: Наука, 1974, - 711с.
- Гогиш Л.В., Степанов Г.Ю. Турбулентные отрывные течения.–М.: Наука 1974,-367 с.
- Грейцер Е.М. Явление срыва в осевых компрессорах (обзор)// Теоретические основы в инженерных расчетах. Тр. Американского общества инженеров-механиков. Русский перевод. – 1980, - т.102, №2. – С.72-97.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 В.А. Коваль, Е.А. Ковалева
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.