Согласование характеристик системы ГТД–ЦК и анализ эффективности газоперекачивающего агрегата
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2789Ключові слова:
газотурбінний двигун, відцентровий компресор, газоперекачувальний агрегат, характеристика, коефіцієнт корисної дії.Анотація
Вибір спільних режимів роботи газотурбінного приводу і відцентрового компресора визначає ефективність і надійність функціонування системи турбомашин, що підлягає аналізу в складі газоперекачувального агрегату згідно вимог експлуатації.Посилання
- Кравчик А.Э. Асинхронные двигатели серии 4А. / А.Э. Кравчик, М.М. Шлаф, В.И. Афонин // Справочник.– М.: Энергоиздат, 1982. – 503 с.
- Романов В.В. Особенности создания газотурбинной установки регенеративного цикла для ГПА / В.В. Романов, В.Е. Спицын, А.Л. Боцула, С.Н. Мовчан, В.Н. Чобенко// Восточно-европейский журнал передовых технологий.- № 4 /4 (40), 2009. – С. 16-19.
- Хорлокк Дж.Х. Осевые турбины (газовая динамика и термодинамика). Перевод с английского Б.Н. Чумаченко. – М.: Машиностроение, 1972. -208 с.
- Тарасов А.В. Разработка и исследование системы выбора расчетных параметров блока «силовая турбина – центробежный нагнетатель» турбоустановки для транспорта газа. Дис канд.техн.наук – 05.04.12. Турбомашины и комбинированные турбоустановки. – Екатеринбург: УГТИ, 1999.- 185 с.
- Тарасов А.В. К вопросу оптимального согласования центробежного нагнетателя природного газа с приводящей его свободной силовой турбиной/ А.В. Тарасов, Б.С. Ревзин, О.Е. Васин// Тяжелое машиностроение. - № 2, 2002. – С. 51-52.
- Парафейник В.П. Методические основы анализа термодинамической эффективности турбокомпрессорных агрегатов с газотурбинным приводом. /В.П. Парафейник// Компрессорная техника и пневматика. -1998. – Выпуск №№ 18-19. –С. 12-22.
- Парафейник В.П. Повышение эффективности турбокомпрессорной установки газовой промышленности на основе системного анализа режимов ее работы /В.П. Парафейник, И.И. Петухов, Ю.В. Шахов // Проблемы машиностроения. – Т.9, № 4. – 2006. – С.11-18.
- Двигатели газотурбинные ДГ90. Технические условия. (ТУ У19.1-31821381-018:2009). – Николаев: «Зоря»-«Машпроект». – 2009. – 43 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 В.В. Романов, Ю.С. Бухолдин, В.П. Парафейник, В.Е. Спицын, В.Н. Чобенко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.