Характеристики газотубинных двигателей с воздушными турбинными теплоутилизирующими установками
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2791Ключові слова:
утилізація, схема, двигун, нагрівач.Анотація
Надані результати дослідження газотурбінних двигунів (ГТД) з повітряними теплоутилізуючими турбінними установками (ПТТУ) в діапазонах температури повітря перед турбіною 573-873 К і ступеня підвищення тиску в компресорі 2,5-12. Визначені показники ПТТУ для використання з серійними ГТД різних фірм в діапазоні потужностей 16-25 МВт.Посилання
- Low Cost “air Bottoming Cycle” for Gas Turbines. Gas Turbine World, vol. 21, No 3, 1991, p. 61.
- Коваленко А., Романов В., Филоненко А., Кучеренко О. Перспективный газотурбинный привод для ГПА компрессорных станций. Двигатель, № 3(21).-2002. - C. 8 – 10.
- Борщанский В.М. Разработка новых конструктивных решений для создания высокоэффективных наземных газотурбинных установок. ЦИАМ 2001–2005. Основные результаты научно-технической деятельности. Том II, ЦИАМ, М.-2005.-С.480 - 484.
- Устройство для термодинамического преобразования и способ достижения максимального общего КПД этого устройства. RU 2158835 C2, F02 C 6/18, F01 K 23/10. Патентообладатель «КВЕРНЕР ЭНЕРДЖИ А.С.» (NO). Дата начала действия патента 16.07.1996.
- Иноземцев А.А., Сулимов Д.Д., Пожаринский А.А., Торопчин С.В. ГТУ – 27ПС – перспективный газотурбинный привод сложного цикла. Газотурбинные технологии, май – июнь,-2005,-С. 2 – 7.
- Gas Turbine World, 2009 GTW Handbook. A Pegnot Publication, vol. 27, p. 72 – 81.
- Билека Б.Д. Комбинированные энергохолодильные установки для повышения эффективности работы газотранспортных систем. Пром. теплотехника, т. 28, № 2.-2006,- С. 132 – 148.
- Бухолдин Ю.С., Олифиренко В.М., Парафейник В.П., Сухоставец С.В. Энергоутилизиционная установка с пентановым рабочим циклом. Газотурбинные технологии, январь – февраль.-2005,-С. 10 – 12.
- О.С. Кучеренко, С.Н. Мовчан, А.А. Филоненко, В.В. Кузнецов, А.П. Шевцов. Перспективы создания и применения воздушных турбинных теплоутилизирующих установок. Харьков: НТУ «ХПИ», -2008. - №35. – С. 89-96.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 О.С. Кучеренко, С.Н. Мовчан, А.А. Филоненко, В.Н. Чобенко, В.В. Кузнецов, А.П. Шевцов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.