Турботехнологии для энергосбережения на газокомпрессорных станциях ГТС Украины
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2793Ключові слова:
енергозбереження, газокомпресорна станція, турбіна.Анотація
Виконана оцінка потреб газокомпресорних станцій магістральних газопроводів України в електричних потужностях и розглянуто можливість реалізації цієї потреби за рахунок використання парових і повітряних теплоутилізуючих турбінних установок.Посилання
- Дикий Н.А., Пятничко А.И., Карп И.Н. Производство электрической энергии по газопаровому циклу на комбинированном угольном и газовом топливе // Экология и ресурсосбережение. − 2006, − №2, С. 3−7.
- Г.М. Любчик, А. Реграги , М.В. Литвинова, Ю.Р. Реп’ях Перспективи виробництва електричної та теплової енергії на базі газотурбінних та комбінованих на їх основі установок // Енергетика: економіка, технології, екологія , Науковий журнал. − Київ. − 2008, − №2, С.44−48.
- О.С. Кучеренко, С.Н. Мовчан, А.А. Филоненко, В.В. Кузнецов, А.П. Шевцов Перспективы создания и применения воздушных турбинных тепло утилизирующих установок //Вестник НТУ «ХПИ». Сборник научных трудов. − Харьков. − 2008, − №38, С. 89−96.
- А.А. Тарелин , В.А. Коваль, Е.А. Ковалева Оценка эффективных путей развития отечественных приводных двигателей для газотранспортной системы // Восточно-Европейский журнал передовых технологий . − 2009, − №4/4(40), С.4-8.
- ”Зоря”-”Машпроект” / ГП НПКГ ”Зоря”-”Машпроект”; Под. ред. Ю.Н. Бондина. − Николаев: “Юг”-”Информ”, 2004. − 120 с.
- http://www.tpkred.ru/catalogue/.
- http://www.energomash.org/rus/catalog/multips/.
- Performances and application perspectives of air heat recovery turbine units/ V.V. Romanov, S. N. Movchan, V. N. Chobenko, O. S. Kucherenko, V. V. Kuznetsov, A. P. Shevtsov // Proceedings of ASME Turbo Expo 2010: Power for Land, Sea and Air, GT2010, June 14-18, 2010, Glasgow, UK, GT2010-23129.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 С.А. Кузнецова, В.И. Избаш, О.С. Кучеренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.