Исследование температурного состояния входной кромки лопатки при различных конфигурациях ребер-турбулизаторов
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2795Ключові слова:
охолоджувана лопатка, вхідна кромка, температурний стан.Анотація
У статті наведені результати CFD-дослідження теплообміну в охолоджувальному каналі вздовж вхідної кромки лопатки при різних конфігураціях ребер-турбулизаторів. Виконано аналіз розподілення інтенсивності тепловіддачі по контуру поперечного перерізу каналу. Одержано вплив конфігурації оребрення на температурний стан лопатки біля вхідної кромки.Посилання
- Хан, Парк, Лей Интенсификация теплообмена в канале с турбулизаторами // Энергетические машины. – 1985. – Т. 107, №3. – С.38-45.
- Taslim M.E., Li T., Kercher D.M. Experimental heat transfer and friction in channels roughened with angled, V-shaped and discrete ribs on two opposite walls // – 1994, ASME Paper 94-GT-163.
- Lee D.H., Rhee D.H., Cho H.H. Heat transfer measurements in a rotating equilateral triangular channel with various rib arrangements // ASME Turbo Expo 2006. ASME Paper GT2006-90973.
- Liu Y.H., Huh M., Han J.C., Moon H.K. High rotation number effect on heat transfer in triangular channel with 45°, invert 45° and 90° ribs // ASME Turbo Expo 2009. ASME Paper GT2009-59216.
- Письменный Д.Н. CFD-расчет теплоотдачи и потерь давления в канале с ребрами-турбулизаторами // Вісник двигунобудування. – 2009. – №3 (22).– С.82–87.
- Turbulence and near-wall modelling // ANSYS CFX-Solver Theory Guide. ANSYS CFX Release 11.0.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Д.Н. Письменный, Ю.Я. Дашевский, А.А. Халатов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.