Розрахунок прогнозованого значення техногенного ризику промислових об'єктів при експлуатації
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.27981Ключові слова:
техногенний ризик, метод Монте-Карло, імітаційне моделювання, індексний метод, кількісна оцінка, прийнятний ризикАнотація
В даній статті представлено алгоритм визначення техногенного ризику промислових об’єктів в режимі нормальної експлуатації. Запропонований алгоритм заснований на комплексному використанні методу індексних оцінок та методу Монте-Карло, що дозволяє отримати якісну оцінку ризику та суттєво зменшити негативний вплив проблеми неоднорідності вихідних даних у порівнянні з існуючими методами.
Посилання
Ostreykovskiy, V. A., Genyush, A. O., Shevchenko, E. N. (2010). Matematicheskoe modelirovanie tehnogennogo riska. Ucheb.posobie. Surgut: ITs SurGU, 83.
William, R. D. (2002). Practical Design of Safety-Critical Computer Systems. Reliability Press, 166–176.
Sinnamon, R. M., Andrews, J. D. (1996). Quantitative Fault Tree Analysis Using Binary Decision Diagrams. European Journal of Automation, 30 (8).
Boudali, H, Dugan, J. B. (2005). A discrete-time Bayesian network reliability modeling and analysis framework. Reliability Engineering and System Safety, 87 (3), 337–349.
Boyko, T. V., Bendyug, V. I., Komarista, B. M. (2010). Aspects of the use of ICT in higher education. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 2/10(44), 52–54. Avaialble at: http://journals.uran.ua/eejet/article/view/2781/2587
Bendyug V. I. (2005). Sistema otsinki tehnogennoyi bezpeki promislovih pidpriemstv: metodologiya ta algoritm rozrahunku. Kiyv, 193.
Boyko, T. V. (2009). Osoblivosti vikoristannya metoda «Indeks-rizik» dlya otsinki tehnogennoyi bezpeki ob’ektiv. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 6/5(42), 44–47.
Smolich, S. V., Smolich, K. S. (2004). Reshenie gorno-geologicheskih zadach metodom «Monte-Karlo». Ucheb. Posobie. Chita: ChitGU, 103.
Egorov, A. F., Savitskaya, T. V. (2006). Upravlenie bezopasnostyu himicheskih proizvodstv na osnove novyih informatsionnyih tehnologiy. Moscow: «HimiyaKolosS», 416.
Nazarenko, M. V., Boyko, T. V., Bendyug, V. I. (2011). The features of identification anthropogenic risks of chemical – technological objects on the design stage. Eastern-European Journal of Enterprise Technologies, 3/11(51), 13–17. Available at: http://journals.uran.ua/eejet/article/view/1713/1610
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Тетяна Владиславівна Бойко, Пётр Андреевич Вавулин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.