Способ аналитического определения магнитных сил в активных магнитных подшипниках роторных машин
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2801Ключові слова:
активний магнітний підшипник, пондеромоторна сила.Анотація
Описано аналітичний спосіб аналізу електромагнітних кіл активних магнітних підшипників (АМП) з метою знаходження виразів магнітних сил і енергії. Наведено результати розрахунків для одного з варіантів конструкції осьового АМП, що підтверджують адекватність математичного опису.Посилання
- G. Schweitzer, H. Bleuler and A. Traxler Active magnetic bearings. –Zurich: ETH, 1994. –244 p.
- Maslen E.H. Magnetic bearings. University of Virginia Department of Mechanical, Aerospace, and Nuclear Engineering Charlottesville, Virginia, 2000. –229 p.
- Журавлев Ю.Н. Активные магнитные подшипники: Теория, расчет, применение. –СПб.: Политехника, 2003. –206 с.
- Мартыненко Г.Ю. Магнитные подшипники как упруго-демпферные опоры роторов с управляемой жесткостью // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2008.–№47. –С. 111-124.
- G. Martynenko Modelling the dynamics of a rigid rotor in active magnetic bearings [Електронний ресурс]: Proceedings 6th EUROMECH Nonlinear Dynamics Conference (ENOC 2008). – St. Petersburg, 2008. –6 p
- Мартыненко Г.Ю. Определение силовых и жесткостных характеристик осевого активного магнитного подшипника при заданном законе управления // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2008. –№36. –С. 133-141.
- Ульянов Ю.М., Мартиненко Г.Ю., Смирнов М.М. Система управління осьовим рухом ротора на комбінованому магнітному підвісі з пасивними радіальними і активним осьовим підшипниками // Зб. наук. пр. –Харків: УкрДАЗТ, 2008. –Вип. 97. –С. 107-118.
- Мартыненко Г.Ю. Уточнение математической модели ротора на ЭМП за счет определения магнитной проводимости зазоров под полюсами с учетом взаимовлияния смещений в радиальном и осевом направлениях // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2006. –№32. –С. 179-192.
- Мартыненко Г.Ю. Математическое описание динамического поведения ротора в магнитных подшипниках в зависимости от принятых упрощений (Часть 1. Жесткий ротор) // Вісник НТУ «ХПІ». –Харків: НТУ «ХПІ», 2009.
- Мартиненко Г. Вибір способу математичного опису динаміки ротора в комбінованому магнітному підвісі на підставі експериментальних досліджень // Дев’ятий міжнародний симпозіум українських інженерів-механиків у Львові: Праці. –Львів: Кінпатрі Лтд., 2009. –С. 52-53.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Г.Ю. Мартыненко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.