Аналіз сучасних методів формування псевдовипадкових послідовностей
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2806Ключові слова:
послідовності псевдовипадкових чисел, генератор псевдовипадкових чиселАнотація
Розглядаються методи формування послідовностей псевдовипадкових чисел, досліджується підхід до побудови доказово безпечних генераторів, стійкість яких обґрунтовується теоретико-складною проблемою синдромного декодування.Посилання
- Задірака В.К. Методи захисту банківської інформації. / В.К. Задірака, О.С. Олесюк, Н.О. Недашковський - Киів. Вища школа, 1999 – 264 c.
- Конеев И. Р. Информационная безопасность предприятия / И. Р.Конеев, А.В. Беляев - Спб.: БХВ-Петербург, 2003. – 752 с.
- Інформаційний портал Все об IT [Електронний ресурс] Режим доступу до журн. : http://itc.ua.
- Иванов М.А. Теория, применение и оценка качества генераторов псевдослучайной последовательности – Мjсква. «Кудиц-Образ». 2003 – 240с.
- Интернет Университет Информационных Технологий [Електронний ресурс] Режим доступу до журн.: http://www.intuit.ru/.
- Столингс В. Криптография и защита сетей: принципы и практика, 2-е изд. : пер. с англ. — М.: издательский дом «Вильям», 2001. — 672 с.
- Шнайер Б. Практическая криптография / Шнайер Б., Фергюсон Н. – Издательский дом «Вильямс». 2005. – 423с.
- Брассар Ж. Cовременная криптография – Поли мед. 1999. - 178с.
- Кузнецов А.А. Исследование статистической безопасности генераторов псевдослучайных чисел / А.А. Кузнецов, Р.В. Королев, Ю.Н. Рябуха // Системи обробки інформації. − Х.: ХУ ПС, 2008. − Вип. 3 (70). – С.79-82.
- Кузнецов А.А. Усовершенствованный метод быстрого формирования последовательностей псевдослучайных чисел/ Зб. наук. пр. ”Кібернетика та системний аналіз”/ Кузнецов А.А., Королёв Р.В., Рябуха Ю.Н./ ХНВС. -Харьков: 2008.
- Кузнецов О. О. Метод швидкого формування послідовностей псевдовипадкових чисел доказової стійкості/ Зб. наук. пр. ”Теоретичні основи розробки систем озброєння”/ Кузнецов А.А., Королёв Р.В., Рябуха Ю.Н./ ХНВС. - Харьков:2008.
- J. Fisher. An efficient Pseudo-Random Generator Provably as Secure as Syndrome Decoding / Jean-Dernard Fisher, Stern Jacques // EUROCRYPT’96 Proceeding, LNCS 1070. – P. 245 – 255. 6.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергій Петрович Євсеєв, Роман Вікторович Корольов, Марія Вікторівна Краснянська
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.