Робастні методи управління термомеханічними процесами при механічній обробці деталей
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.28074Ключові слова:
управління, робастна система, теплофізичні процеси, механічна обробка, якість поверхневого шаруАнотація
В роботі запропоновано математичне забезпечення для моделювання термомеханічних процесів, напружень і система автоматичної стабілізації теплофізичних явищ при механічній обробці з урахуванням робастних методів управління. Синтез робастної системи забезпечує гарантії необхідної якості оброблюваних поверхонь незалежно від змін параметрів моделі. Робастна система управління має необхідну якість, не дивлячись на невизначенність характеристик об’єкту управління.
Посилання
1. Jkimov, A. V., Slobodynik, P. T., Usov, A. V. (1991). The physics of machining. К, Odessa, Libid, 240 .
2. Mazur, N. P., Gayr, A. S., Ben, Y. (2014). Modelling of thermal phenomena cutting tool coated by the method of finite element. Modern technologies in Mashinostroenie. scient. Tr. NTU "KHPI", 9, 183–190.
3. Bhattacharyy, S. P. (1990). Robust control: the parametric approach. Recent Advances in Robust Control. N.Y.;IEEE Press, 17–22.
4. Dorf, R. (2004). Available.modern management system. Prov. Мoscow: Laboratoriy Basovich Snanij, 832.
5. Petrakov, Y. V. (1998). The theory of automatic control in Metalworking. Кiev ISMN, 218.
6. Usov, A. V., Oborskiy, G. A., Morosov, Y. A. (2005). Introduction to optimization methods and theory of technical system. Odessa, Astroprint, 496.
7 Usov, A. V., Dubrov, A. N., Dmitrischin, D. V. (2002). Modeling of systems with distributed parameters the.Odessa, Astroprint, 664.
8. Popov, G. J. (1982).The elastic stress concentration near stamps, cuts, thin inclusions and reinforcements. Мoscow: Nauka, 344.
9. Usov, A. V. (1991). Improving the efficiency of the process defect-free grinding of materials and alloys that are prone to crack formation. Кiev, 324.
10. Smirnov, E. Y. (1988). Motion control of mechanical systems. Lviv, 81.
11. Matalin, A. A. (1985). Precision machining and designing of technological processes. Lviv: Engineering, 320.
12. Krasovskii, А. А. (Ed.) (1987). Handbook on the theory of automatic control. Мoskow: Nauka, 712.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Анатолий Васильевич Усов, Елена Наиловна Богданова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.