Контроль і оцінка якості медичних послуг за вимогами ДСТУ ISO 9001:2009
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2812Ключові слова:
медичні послуги, система управління якістю (СУЯ), оцінка якостіАнотація
У статті проаналізований сучасний стан оцінки якості медичних послуг в Україні і закордоном і показано, що в Німеччині та Швейцарії стандарт ISO 9001 прийнятий в якості національного. Запропонована методика для здійснення контролю та оцінки якості медичних послуг в лікувально-профілактичних установах.Посилання
- Закон України «Основи законодавства України про охорону здоров’я». – Введ. 1992-11-19. – К.: Верховна Рада України, 1992. – 28 с.
- ООО «Укрмедсерт» Коваленко Оксана стат. «Зачем медицине система управления качеством (ISO 9001:2008)» 22.05.2009
- ДСТУ ISO 9001:2009. Системи управління якістю. Вимоги. — Введ. 2009-09-01. — К.: Держспоживстандарт, 2009. — 25 с.
- Авдохин И.М., Парамонова М.А., Воломейченко В.В. и др. // Качество медицин. Помощи. - 1990. - № 4. - С. 15-19.
- Митрошин В.К. Научное обоснование оптимизации медицинских технологий в лечебно-профилактических учреждениях. Автореф. дис… канд. мед. наук. НИИ соц. гигиены, экономики, управления здравоохранения им. Н.А. Семашко РАМН. - М., 1997. - 24 с.
- Раушенбах Г.В. Филиппов О.В. Экспертные оценки в медицине: научный обзор. М., 1983. – 80 с.
- Яковлева Е. Н. Разработка методики оценки качества услуг : дис. . канд. техн. Наук / Е. Н. Яковлева. – М., 2005 – 171 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ганна Іванівна Хімічева, Наталія Анатоліївна Пономаренко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.