Оценка показателей пофонемного спектрального анализа речевых фрагментов в IP–сетях
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2816Ключові слова:
пофонемний, короткочасний, спектральний аналіз мовних сигналів, мережевий емуляторАнотація
Запропонований інтегральний скалярний показник якості передачі мовних сигналів в пакетних мережах з втратами, заснований на пофонемному спектральному аналізі. На основі введеного показника досліджена залежність якості передачі мови від параметрів мережі.Посилання
- Б.С .Гольштейн, А.В.Пинчук, А.Л.Суховицкий. “IP-ТЕЛЕФОНИЯ“. М.: Радио и связь,2001.
- H. M. Chong, H. S. Matthews, “Comparative Analysis of Traditional Telephone and Voice-over-Internet Protocol(VoIP) Systems”, IEEE ISEE 2004.
- B. Goode, “Voice Over Internet Protocol (VoIP)”, IEEE Communication Magazine Sept. 2002.
- “Voice over IP (VoIP)”, Spirent Communications, P/N 340-1158-001 REV A, 8/01, 2001.
- A. Lakaniemi, J. Rosti, V. I. Raisanen “Subjective VoIP speech quality evaluation based on network measurements”, IEEE ICC 2001.
- ITU-T Recommendation P.862, “Perceptual Evaluation of Speech Quality (PESQ), an Objective Method for End-to-End Speech Quality Assessment of Narrowband Telephone Networks and Speech Codecs”, Feb. 2001.
- ITU-T Recommendation G.107, “The E-model, a computational model for use in transmission planning”, Mar.2005.
- “The E-Model, R Factor and MOS, Overview”, Psytechnics Dec. 2003.
- Цифровая обработка сигналов / А. Б. Сергиенко — СПб.: Питер, 2002. — 608 с.
- Рабинер Л., Шафер Р. Цифровая обработка речевых сигналов.– М.: Радио и связь, 1981.– 496 с.
- Семенов В. Ю. Новый метод вычисления линейных спектральных частот речевых сигналов, основанный на универсальном алгоритме решения трансцендентных уравнений // Акуст. Bicн.– 2002.– 5. N 4.- С. 38-50.
- Актуальные вопросы идентификации личности. Материалы научно-практической конференции 17 декабря 1998г. СПб., 1999. С. 39-42, 98-115.
- Айвазян С.А., Бухштабер В.М., Енюков И.С., Мешалкин Л.Д. Прикладная статистика: Классификация и снижение размерности. – М.: Финансы и статистика, 1989. – 607 с.
- Ощепков М.Ю. Методы моделирования речевого канала в сетях скоммутацией пакетов. Радиотехника, 2001, вып 123. стр. 68-75.
- S. Hemminger. Network Emulation with NetEm. Proceedings of the 6th Australia’s National Linux Conference (LCA2005), Canberra, Australia, April 2005.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Сергей Михайлович Бобрицкий, Михаил Юрьевич Ощепков, Вадим Евгеньевич Саваневич
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.