Розробка методології інтегрального оцінювання екологічного стану територій
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2014.28173Ключові слова:
екологічний стан, геосфери, інтегральна оцінка, індикаторні показники, простір стану, ГІС-технологіїАнотація
Екологічний стан територій традиційно оцінюється шляхом визначення придатності до одного з класів кожного з переліку індикаторних показників стану геосфер. Методологія відрізняється тім, що оцінки розподіляються по класах рівномірно, але з урахуванням принципів нормування та закону Лібіха; інтегрована оцінка розрахується відповідно до гіпотези про логістичний характер зміни стану екосистеми.
Посилання
Environmental Monitoring and Assessment. Eastern Europe, the Caucasus and Central Asia (2003). GV.E/R.04.0.3 United Nations.
Directiva Europejskogo Parlamenta i Soveta Europejskogo Sojusa №2000/60/ЕС (2000)., 196
Global Assessment of Human Induced Soil Degradation (GLASOD) (1991). Users Guide to the GLOBAL DIGUTAL DATABASE, 230.
Living Planet Report 2006. WWF International (2007). Gland, Switzerland. Available at: www.panda.org/livingplanet
Baranovsky, V. A. (2001). Ecological geography and ecological cartography. Kiev: Fіtosotsіocentr, 252.
Zakrutkin, V. E. (Ed.) (2000). Ecological Atlas of the Rostov Region. Rostov-Don. Izd-vo SKNTs VSh, 120.
Ecological Atlas of Kharkіv Region (2001). MONOAP- Maydan, 80.
Mischenko, L. V. Methodology, methods organizatsii i provedenija ecological audita teritorij (Karpaty region). Available at: www.info-library.com.ua/libs/stattya/2686-metodologija-metodi
Reymers, N. F. (1994). Ecology: theories, laws, governed, principles and hypotheses. Moscow: Russia young, 367.
Kriterij otsenki ecologicheskoj obstanovki teritorij dlia zon chresvychajnoj ecologichrskoj situatsij I zon ecologicheskogo bedstvija (1992). Moscow: Minprirodi of Russian Federation, 51.
Medvedev, V. V, Laktionova, T. M. (Ed.) (1998). Landed resources of Ukraine. Kiev: Agrarian science, 318.
Belogurov, V. P. (1990). Two varieties of ecological norms. In sb.: Methodology of the ecological setting of norms. Part 1. Kharkiv: VNIIVO, 8–9.
Golubev, G. N. (1999). Geoecology. Educationbook. Moscow: GEOS, 338.
Dedju, I. I. (1989). Ecological Enciklopedichesky Slovarj. Kishineu, 406.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Виктор Петрович Белогуров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.