Особливості застосування вимог ДСТУ ISO 10012:2005 в умовах ДАХК «Артем»
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2825Ключові слова:
калібрування, система управління вимірюваннями, система менеджменту якостіАнотація
У статті проаналізовані вимоги до побудови системи управління вимірюваннями і запропонований автоматизований алгоритм взаємодії процедур калібрування засобів вимірювальної техніки в рамках системи менеджменту якості Державної акціонерної холдингової компанії «Артем».Посилання
- ДСТУ ISO 10012:2005. Системи управління вимірюванням. Вимоги до процесів вимірювання та вимірювального оснащення. — Введ. 2007-01-01. — К.: Держспоживстандарт, 2005. — 19 с.
- ДСТУ ISO 9001:2009. Системи управління якістю. Вимоги. — Введ. 2009-09-01. — К.: Держспоживстандарт, 2009. — 25с.
- Метрологія: теорія і нормативне забезпечення: Навч. посіб. /, О.М. Величко, Г.І. Хімічева та ін..; За аг. Ред.. А.С. Зенкіна. — К.: Вища шк., 2008. — 335с.
- Волков О.І., Хімічева Г.І., Віткін Л.М. Система управління вимірюваннями як складова систем управління якістю // Вісник КНУТД. — 2004. —№ 3(17). — С.5—13.
- Віткін Л.М., Хімічева Г.І. Інтеграція систем управління за окремими напрямами діяльності // Стандартизація, сертифікація, якість. — 2005. —№1. —С.53—58.
- Хімічева Г.І. Економічні аспекти впровадження інтегрованих систем управління // Вісник КІІУТД. — 2005. —№1(21). — С.54—59.
- Хімічева Г.І. Методологічні аспекти алгоритму побудови і впровадження інтегрованих систем управління // Вісник КіГУТД. — 2005. —№2(22). С.25—32.
- Хімічева Г.І., Білей-Рубан II.В., Демиденко О.А. Квалиметрическая оценка нормативних составляющих процессно-ориентированной интегрированной системи управления // Вісник Київського національного університету технологій та дизайну. - 2007. - №3(35). - С. 29-35.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ганна Іванівна Хімічева, Наталія Василівна Колесіна, Анна Андріївна Нізрюхіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.