Кінетичні властивості селенистого свинцю та їх аналіз в комп’ютерному середовищі MathCAD
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2855Ключові слова:
кінетичні властивості, механізм розсіювання, час релаксаціїАнотація
В даній роботі для домішкових кристалів селенистого свинцю в температурному інтервалі (100-400) К були проведені експериментальні вимірювання цілої низки кінетичних властивостей кристалу. Показано, що носії струму одночасно розсіюються на акустичних і оптичних фононах.Посилання
- Буджак Я.С. Исследование явлений в полупроводниках со сложным зонным спектром. Автореферат диссертации доктора физико-математических наук. Ленинград, 1985.
- Шморгун В.М., Фреїк Д.М., Запукляк Р.І. Термоелектрика телуриду свинцю та його аналогів. Івано-Франківськ, Плай.2000.
- Буджак Я.С., Мельник П.І., Новосядлий С.П. Лабораторно-розрахунковий практикум з фізики напівпровідників та теорії твердого тіла. Івано-Франківськ, Прикарпатський Національний університет ім. Василя Стефаника, 2007.
- Буджак Я.С., Бурий О.А. Теплові та кінетичні властивості кристалів. Львів. Видавництво Національного університету «Львівська політехніка», 2001.
- Буджак Я.С., Ваків М.М. Вступ до статистичної теорії теплових і кінетичних властивостей напівпровідникових кристалів. Львів, «Ліга-Прес», 2008.
- Смит Р. Полупроводники. Изд. иностр. литературы. Москва, 1962.
- Товстюк К.Д., Буджак Я.С., Тарнавська М.В. Про структуру зон носіїв струму в селенистому свинці // УФЖ, 1963, №7. С. 795-797.
- Аскеров Б.М. Электронные явления переносу в полупроводниках. Москва «Наука». Главная редакция физ.-мат. литературы, 1985.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ярослав Степанович Буджак, Ольга Василівна Зуб
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.