НЕКОТОРЫЕ АСПЕКТЫ ФОРМАЛИЗАЦИИ ТОЛКОВОГО СЛОВАРЯ С ПРИМЕНЕНИЕМ λ-ИСЧИСЛЕНИЯ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2919Ключові слова:
семантична функція, семантичний примітив, λ-числення, λ-формулаАнотація
Побудовано модель опису контексту за допомогою лямбда-числення і запропоновано механізм обчислення словникової статті, який базується на семантичних функціях, семантичних примітивах і результатах синтаксико-семантичного аналізу речення.Посилання
- Тузов, В.А. Языки представления знаний [Текст] / В.А. Тузов. – СПб. : СПбГУ, 1990. – 120 с.
- Тузов, В.А. Компьютерная лингвистика. Опыт построения компьютерных словарей [Текст] / В.А. Тузов. – СПб. : СПбГУ, 2002. – 650 с.
- Тестелец, Я.Г. Введение в общий синтаксис [Текст] / Я.Г. Тестелец. – М.: Изд-во РГГУ, 2001. – 800 с.
- Дюбко, Г.Ф. Модель поверхностного смысла стественного языка на базе семантических функций [Текст] / Г.Ф. Дюбко, Д.В. Преснякова // Бионика интеллекта: научн.- техн. журнал. – 2007. – №1(66). – С. 103-106.
- Ожегов, С.И. Словарь русского языка: Ок.57 тыс. слов [Текст] / Под ред.чл.-корр. АНСССР Н.Ю. Шведовой. –17-е изд., стереотип. – М.: Рус.яз.1985. – 797с.
- Дюбко, Г.Ф. Формальная семантика и анализ естественного языка [Текст] / Г.Ф. Дюбко, Д.В. Преснякова // Бионика интеллекта: научн.-техн.журнал. – 2007. – №3(68). – С. 54-57.
- Вежбицкая, Анна. Понимание культур через посредство ключевых слов [Текст] / Пер. с англ. А.Д.Шмелева. – М.: Языки славянской культуры, 2001. – 288 с.
- Дюбко, Г.Ф. Формалізація семантики природної мови із використанням лямбда-числення [Текст] / Г.Ф. Дюбко, Д.В. Преснякова // Бионика интеллекта: научн.-техн. журнал. – 2007. – № 2(67). – С. 41-46.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Геннадий Фёдорович Дюбко, Мария Юрьевна Дзёх, Дарья Владимировна Преснякова
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.