ЗАСТОСУВАННЯ ПОЛІНОМІВ КУНЧЕНКА ДЛЯ АНАЛІЗУ СТАТИСТИЧНИХ ДАНИХ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2970Ключові слова:
порівняння з еталоном, простір із породжуючим елементом, поліном Кунченка, мікрофайлАнотація
У роботі розглянуто теоретичні засади та практичні аспекти використання поліномів наближення в просторі з породжуючим елементом (просторі Кунченка) для аналізу статистичних даних. Зокрема, поставлено та розв'язано за допомогою поліномів Кунченка задачу пошуку заздалегідь визначеного шаблону в масиві статистичних даних.Посилання
- Горелик А.Л. Методы распознавания / А.Л. Горелик, В.А. Скрипкин. – М.: Высшая школа, 1989. – 232 с.
- Theodoridis S. Pattern Recognition / S. Theodoridis, K. Koutroumbas. – Academic Press, 2008. – 984 p.
- Lin Y.-H. Template matching using the parametric template vector with translation, rotation and scale invariance / Y.- H. Lin, C.-H. Chen // Pattern Recognition. – 2008. – V.41, No.7. – P. 2413-2421.
- Bellman R.E. Dynamic Programming / R.E. Bellman. – Princeton: University Press, 1957. – 366 p.
- Damerau F.J. A technique for computer detection and correction of spelling errors / F.J. Damerau // Communications of the ACM. – 1964. – Vol. 7(3). – P. 171–176.
- Briechle K. Template Matching Using Fast Normalized Cross Correlation / K. Briechle, U.D. Hanebeck // Proceedings of SPIE: Optical Pattern Recognition XII. – 2001. – Vol. 4387. – P. 95-102.
- Lewis J.P. Fast Template Matching / J.P. Lewis // Vision Interface. – 1995. – P. 120-123.
- Bhatia N. Survey of Nearest Neighbor Techniques / N. Bhatia, A. Vandana // International Journal of Computer Science and Information Security. – 2010. – Vol. 8, No. 2. – P. 302-305.
- Кунченко Ю.П. Полиномы приближения в пространстве с порождающим элементом / Ю.П. Кунченко. – К.: Наукова думка, 2003. – 243 с.
- Chertov O. Group Anonymity / O. Chertov, D. Tavrov // IPMU-2010 [(eds.) E. Hullermeier., R. Kruse, and F. Hoffmann]. – Heidelberg: Springer, 2010. – Communications in Computer and Information Science, vol. 81. – P. 592-601.
- Чертов О.Р. Групова анонімність даних / O.Р. Чертов // Зб. наук. праць Військового інституту телекомунікацій та інформатизації НТУУ «КПІ». – К.: ВІТІ НТУУ «КПІ», 2010. – Вип. 1. – С. 130-139.
- U.S. Census 2000. 5-Percent Public Use Microdata Sample Files [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http:// www.census.gov/Press-Release/www/2003/PUMS5.html.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 О.Р. Чертов, Д.Ю. Тавров
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.