ЗАСТОСУВАННЯ ЕТЕРІВ ПОЛІСАХАРИДІВ ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ГІГРОСКОПІЧНОСТІ ТА КАПІЛЯРНОСТІ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.2975Ключові слова:
крохмаль, Na-карбоксиметилкрохмаль, карбоксиметилцелюлоза, гігроскопічність, капілярність, текстильні матеріалиАнотація
Показано можливість та доцільність застосування плівкоутворюючих полісахаридів для завершального оброблення текстильних матеріалів. Встановлено позитивний вплив етерів полісахаридів на гігроскопічність та капілярність тканин.Посилання
- Химия и технология крахмала / [под ред. Роя Л. Уитслера, Ежена Ф. Пашаля: Пер. с англ. Н. Н. Трегубова]. – М.: Пищевая промышленность, 1975. – 360 с.
- Пат.(UA) 74931 С2, МПК D 06 Р 1/48. Загустка для друкування на текстильних матеріалах / О. П. Сумська, Л. І. Логачова, М. Є. Логачова, (Україна). - № 2004032132; Заявл. 23.03.2004; Опубл. 15.02.2006; Бюл. № 2 – 6с.
- Логачева М. Е. Получение вязких растворов карбоксиметилированного крахмала для придания текстильным материалам антимикробной отделки / М. Е. Логачева, О. П. Сумская // Тезисы докладов Украинской конференции «Прикладная физическая химия» - Алушта, Крым.-2004. - С. 129.
- Бытенский В. Я. Производство эфиров целлюлозы / В. Я. Бытенский, Е. П. Кузнецова. – Л.: Наука, 1974. – 206 с.
- Олешко Т. С. Вплив умов карбоксиметилювання на властивості КМЦ / Т. С. Олешко, В. М. Ірклей, О. С. Вавринюк // Матеріали ІІІ Всеукраїнської наукової конференції молодих вчених та студентів. Т.1. – Київ, 2003. – С. 173.
- Петропавловский Г. А. КМЦ – ее химические и физические свойства / Г. А. Петропавловский // Прикладная химия. – 1959. – Т. 32, № 2. – С. 61–63.
- Кричевский Г. Е. Химическая технология текстильных материалов: Учебник для вузов / Г. Е. Кричевский, М. В. Корчагин, А. В. Сенахов. – М.: Легпромбытиздат, 1985. – 640 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Марія Євгенівна Рацук, Наталія Євгенівна Субботіна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.