МОДЕЛІ ОПИСУ ОБ’ЄКТА ТА ДОСТОВІРНІСТЬ ІДЕНТИФІКАЦІЇ В СИСТЕМАХ КОМП’ЮТЕРНОГО ЗОРУ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3015Ключові слова:
розпізнавання людини, ідентифікація, аналіз зображень облич, метод Viola-Jones, передобробка зображення, RGB, YCbCr, метод локальних бінарних шаблонівАнотація
У статті сформовані методи виявлення облич та ідентифікації особистості в системах комп’ютерного зору на основі методу Viola-Jones з використанням передобробки для покращення швидкодії виявлення зони обличчя при обмежених обчислювальних ресурсах, та методу локальних бінарних шаблонів з використанням модифікованих гістограм по секторам для підвищення достовірності ідентифікації особистості.Посилання
- Распознавание образов мобильным роботом [Електронний документ]. Режим доступу: http://www.ampersant. ru/glaz/. Перевірено: 13.04.2010.
- Viola P., Jones M. Robust Real-Time Face Detection. // International Journal of Computer Vision. – 2004. – №57(2). – С. 137-154.
- Кудряшов П.П. Алгоритмы обнаружения лица человека для решения прикладных задач анализа и обработки изображения. // ВГТУ. – 2007. – С. 23.
- Петрашко А.А. Сегментация в контексте задачи обнаружения лиц на изображении. // Доклады ТУСУРа. – 2007. – №2(16). – С. 129-133.
- Face Detection processing by Ali Tavakoli [Електронний документ]. Режим доступу: http://www.codeproject.com/KB/cs/Face_ Detection_processing.aspx. Перевірено: 22.04.2010.
- Маслій Р.В. Використання локальних бінарних шаблонів для розпізнавання облич на напівтонових зображеннях. //Наукові праці ВНТУ.– 2008.– №4.– С.1-6.
- Merkmale eines schonen Gesichts [Електронний документ]. Режим доступу: http://www.beautycheck.de/cmsms/index.php/merkmale- schoener-gesichter. Перевірено: 22.03.2010.
- The Database of Faces [Електронний документ]. Режим доступу: http://www.cl. cam.ac.uk/research/dtg/attarchive/facedatabase. html. Перевірено: 20.02.2010.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Микола Володимирович Волошин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.