ПОСТРОЕНИЕ ИНТЕГРАЛЬНОЙ ЗОНЫ ШУМА ВЕТРО-ЭНЕРГЕТИЧЕСКОЙ УСТАНОВКИ ПРИ ПОМОЩИ R-ФУНКЦИЙ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3021Ключові слова:
вітроелектрична станція, охорона праці, шум, інфразвук, геоінформаційні системиАнотація
Розглядаються проблеми охорони праці персоналу вітростанцій та їх екологічний вплив на флору та фауну. Описано застосування геоінформаційних систем для побудування інтегральних зон шуму з використанням R-функцій.Посилання
- Сєріков Я.О., Пархоменко О.М. Виробничий травматизм та професійні захворювання на вітроелектричній станції / Зб.тез «Охорона праці та соціальний захист працівників». - К.; 2008., с.402 – 405
- Сериков Я.А., Пархоменко Е.М. Технико-экологический анализ ветроэнергетики и ветроэнергетических установок, как источников шума / Сб.трудов ХХ сессии Российского акустического общества. Т.3. «Акустика речи. Медицинская и биологическая акустика. Архитектурная и строительная акустика. Шумы и вибрации. Аэроакустика» М.:, ГЕОС, 2008. С. 298 – 302.
- Лаптев А.А., Приемов С.И., Родичкин И.Д., Шемшученко Ю.С., Охрана и оптимизация окружающей среды / Под ред. А.А. Лаптева. - К: Лебедь, 1990. – 256 c.
- Я.А. Сериков, Н. А. Кинжалова, А.В. Фролов, С.Я. Сериков / Под редакцией Серикова Я. А. Харьков, 2010. - 357 с.
- Я.О. Сєріков (Україна), Л. Коженевські (Польща): Безпека життєдіяльності - секюритологія. Підручник. – 398 с.
- Сериков Я.О., Пархоменко Е.М. Анализ и исследование акустического воздействия ветроэлектрических станций на селитебную зону и работающих / Материалы Международной научно-практической конференции. Часть I «Современные проблемы безопасности жизнедеятельности: опыт, проблемы, поиски решения» / Под общей ред. д-ра техн. наук, проф. Р.Н. Минниханова. – Казань: ГУ «Научный центр безопасности жизнедеятельности детей», 2010. – С. 81 – 87.
- Дмитриев Г.С. Что несет с собой развитие ветроэнергетики (экологические аспекты)//Энергия, техника, экология. – 2004 г., № 8. С. 11 – 19.
- ДСТУ IEC 61400-11:2002 Системи турбогенераторні вітряні ч.11 Методика вимірювання акустичного шуму. 9. ArcGIS 9 Картографические проекции. Environmental System Research Institute Inc. 2000. Russian translation by DATA+ Ltd. 109 pp.
- Рвачев В.Л. Геометрические приложения алгебры логики. – Киев: Техніка, 1967. – 212 с.
- Рвачев В.Л. Теория R- функций и некоторые ее приложения. – Киев: Наукова думка, 1982 . – 535 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Яков Александрович Сериков, Владимир Эдуардович Лисицин, Елена Михайловна Пархоменко
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.