Методика побудови інтегрованої інформаційної системи управління з урахування специфіки машинобудівних виробництв
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3031Ключові слова:
інтегроване інформаційне середовище, CALS-технології, IDEF-моделювання, життєвий цикл продукції, машинобудівне виробництвоАнотація
У статті наведено основні і принципи побудови інтегрованого інформаційного середовища (на основі застосування САLS-технологій) і показано, що ефективна методика складається із 14 етапів, які дозволяють простежувати життєвий цикл наукоємної продукції.Посилання
- Павленко П. М. Автоматизовані системи технологічної підготовки розширених виробництв. Методи побудови та управління: Монографія. - К.: Книжкове вид-во НАУ, 2005. - 280 с.
- Азаров В. Н., Леохин Ю. Л. Интегрированные информационные системы управления качеством: учеб. для студентов вузов, обучающихся по специальности ”Упр. качеством”. - М.: Европ. центр по качеству, 2002. - 63 с.
- Пантелеева О. ЕRР на производстве: взгляд сверху // СІО. - 2003. - №5. - С.10-15.
- Мухтаров Г. Внедрение ЕRР-систем. Основные ошибки // Директор ИНФО. - 2003. - №36 (100). - С.10-13.
- Дубова Н. Системы управления производственной информацией // Открытые системы. - 1996. - №3. — С.63-68.
- Яцкевич А., Страузов Д. Построение интегрированной информационной среды предприятия на основе системы управления данными об изделии РDМ SТЕР Suіt // САПР и графика. - 2002. - №6. - С. 12-21.
- Норенков И. П., Кузьмик П. К. Информационная поддержка наукоемких изделий. САLS-технологии. - М.: МГТУ им. Н. 3. Баумана, 2002. - 320 с.
- Робсон М., Уллах Ф. Практическое руководство по реинжинирингу бизнес процессов / Пер. с англ. - М.: Аудит ЮНИТИ, 1997. - 224 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Ганна Іванівна Хімічева, Я.В. Ішутко, Павло Володимирович Іванов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.