РАСШИРЕНИЕ ОПЕРАЦИЙ НАД МЕТАМОДЕЛЯМИ ПРЕДМЕТНЫХ ОБЛАСТЕЙ С УЧЕТОМ МАССОВЫХ ПРОБЛЕМ
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2010.3057Ключові слова:
модель, предметна область, об’єкт, маніпулювання моделлюАнотація
Представлена класифікація об’єктів предметної області та на її підставі запропонований математичний опис (модель) предметної області. Розширені операції над моделями предметних областей з урахуванням масових проблем, які розв’язуються над ними, та сформульовані нові операції.Посилання
- Шлеер С. Объектно-Ориентированный анализ: моделирование мира в состояниях. / С. Шлеер, С. Меллор К.: Диалектика, 1993. 216 с.
- Емельянов В.В. Теория и практика эволюционного моделирования / В.В. Емельянов, В.В. Курейчик, В.М. Курейчик К.: Физматлит, 2003. 432 с.
- Alexander I. F. Taxonomy of Stakeholders. Human Roles in System Development [text] // International Journal of Technology and Human Interaction, 2005. Vol 1, 1. P.P. 23-59.
- Малахов Е.В. Представление объектов во множестве предметных областей [текст] // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Харьков, 2006. Вып.2/2 (20). С.20-23.
- Малахов Є.В. Виділення складноструктурованих предметних областей [текст] // Матеріали Міжнародної науково-технічної конференції «Сучасні методи, інформаційне, програмне та технічне забезпечення систем управління організаційно-технологічними комплексами», Київ: НУХТ, 26-27 листопада 2009. – С. 79 – 80.
- Малахов Е.В. Манипулирование метамоделями предметных областей [текст] // Восточно-Европейский журнал передовых технологий. Харьков, 2007. Вып. 5/3(29). С. 6-10.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Евгений Валериевич Малахов
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.