Исследование методов прогнозирования нестационарных случайных процессов, использующих внешние критерии
DOI:
https://doi.org/10.15587/1729-4061.2009.3080Анотація
В работе проведено численное исследование двух методов прогнозирования нестационарных случайных процессов, использующих внешние критерии. Результаты исследования методов, а также сравнение их с популярным методом cross-validation показало целесообразность использования именно предлагаемых методов. Предложен метод повышения точности прогнозов в практических задачах
Посилання
- Дрейпер Н., Смит Г. Прикладной регрессионный анализ: В 2-х кн. Кн. 2. – М.: Финансы и статистика. 1987. – 351 с.
- Ивахненко А.Г. Долгосрочное прогнозирование и управление сложными системами. − К.: Техника, 1975. − 312 с.
- Кононенко И.В. Алгоритм помехоустойчивого выбора структуры прогнозирующих моделей // Автоматика. − 1986. − № 1. − С. 23−26.
- Кононенко И.В. Компьютеризация управления развитием производственно-экономических систем. Харьков: НТУ «ХПИ», 2006. – 239 c.
- Кононенко И.В. Исследование алгоритма выбора структуры прогнозирующих моделей, основанного на использовании Н-критерия // Автоматика. − 1990. − № 6. − С. 28−34.
- Igor Kononenko, Anton Ryepin. Forecasting methods of non-stationary stochastic processes that use external criteria // The 28th International Symposium on Forecasting (ISF 2008). Nice. France. 22-25 June 2008. p. 30.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2014 Игорь Владимирович Кононенко, Антон Николаевич Репин
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Закріплення та умови передачі авторських прав (ідентифікація авторства) здійснюється у Ліцензійному договорі. Зокрема, автори залишають за собою право на авторство свого рукопису та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons CC BY. При цьому вони мають право укладати самостійно додаткові угоди, що стосуються неексклюзивного поширення роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом, але за умови збереження посилання на першу публікацію статті в цьому журналі.
Ліцензійний договір – це документ, в якому автор гарантує, що володіє усіма авторськими правами на твір (рукопис, статтю, тощо).
Автори, підписуючи Ліцензійний договір з ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР», мають усі права на подальше використання свого твору за умови посилання на наше видання, в якому твір опублікований. Відповідно до умов Ліцензійного договору, Видавець ПП «ТЕХНОЛОГІЧНИЙ ЦЕНТР» не забирає ваші авторські права та отримує від авторів дозвіл на використання та розповсюдження публікації через світові наукові ресурси (власні електронні ресурси, наукометричні бази даних, репозитарії, бібліотеки тощо).
За відсутності підписаного Ліцензійного договору або за відсутністю вказаних в цьому договорі ідентифікаторів, що дають змогу ідентифікувати особу автора, редакція не має права працювати з рукописом.
Важливо пам’ятати, що існує і інший тип угоди між авторами та видавцями – коли авторські права передаються від авторів до видавця. В такому разі автори втрачають права власності на свій твір та не можуть його використовувати в будь-який спосіб.